Minipivovar Matuška Broumy

Minipivovar Matuška, nacházející se v malebné obci Broumy, je kouzelným místem pro všechny milovníky piva a milovníky přírody. Broumy, ležící přibližně 50 kilometrů západně od Prahy, se nacházejí v srdci Středočeského kraje, konkrétně v okrese Beroun, a jsou součástí půvabné Křivoklátské vrchoviny. Tento rodinný pivovar vstoupil do historie dne 13. dubna 2009, kdy na Velikonoční pondělí uvařil svou první várku speciálního tmavého piva.

Reklama

Historie a tradice

Minipivovar Matuška byl založen sládkem Martinem Matuškou, který si přál obnovit a předávat staré pivovarské tradice, zatímco zároveň experimentuje s novými technikami a přísadami. V průběhu let si Matuškovy piva získala vynikající pověst a mnoho ocenění za jejich kvalitu a charakter.

Co ochutnat?

Návštěvníci minipivovaru mohou ochutnat širokou škálu piv, od světlých ležáků až po výrazné speciály. Charakteristickým pivem pivovaru je ikonické pivo Matuška Apollo Galaxy, které je oblíbené pro svou výraznou chmelovou chuť a aroma exotického ovoce. Dalším oblíbeným pivem je California, světlý ležák s příjemným hořkým dozníváním.

Prohlídky a návštěvy

Pivovar nabízí prohlídky, během kterých se návštěvníci mohou dozvědět více o výrobním procesu, historii pivovaru a samozřejmě ochutnat piva přímo z tanku. Prohlídky je nutné si předem rezervovat, aby si každý mohl vychutnat individuální přístup a neopakovatelný zážitek.

Příroda a okolí

Broumy nejsou jen rájem pro pivaře, ale také skvělým výchozím bodem pro milovníky přírody a turistiky. Přírodní krásy Křivoklátské vrchoviny nabízejí mnoho turistických stezek, které vedou krajinou plnou lesů, potoků a historických památek. Po dni stráveném v přírodě je návštěva pivovaru ideálním zakončením, kde si můžete odpočinout s chutným pivem v ruce.

Reklama

Jak se tam dostat?

Obec Broumy je dobře dostupná jak autem, tak veřejnou dopravou. Pokud cestujete autem z Prahy, cesta trvá přibližně hodinu. Pro ty, kteří přijdou vlakem nebo autobusem, je možné využít místní spoje, které vás pohodlně dopraví do Broum.

Minipivovar Matuška Broumy je tedy nejen destinací pro milovníky kvalitního piva, ale také místem, kde můžete objevit české pivovarské dědictví a užít si krásy české přírody.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu