Městské muzeum Krnov

Městské muzeum Krnov, nacházející se v Zacpalově ulici, je fascinujícím místem pro milovníky historie a kultury. Toto muzeum je součástí bohaté kulturní scény Krnova, který leží v Moravskoslezském kraji a patří do okresu Bruntál.

Reklama

Stálé expozice

Návštěvníci mohou obdivovat různé stálé expozice, které přibližují bohatou historii města a jeho okolí. Mezi nejzajímavější patří archeologické nálezy, které dokumentují život na tomto území již od pravěku. Vedle archeologických artefaktů muzeum prezentuje také sbírky zaměřené na středověk, kde návštěvníci mohou vidět různé historické zbraně, nástroje a další předměty z této éry.

Městská historie a kultura

Expozice věnované městské historii zahrnují množství dokumentů a fotografií, jež mapují vývoj Krnova od jeho založení až po současnost. Muzeum nezapomíná ani na významné osobnosti, které ovlivnily místní dějiny, a představuje jejich život a dílo. Speciální místo mají také exponáty spojené s průmyslovým rozvojem města, zejména textilním průmyslem, který byl pro Krnov v minulosti klíčový.

Prohlídky a další služby

Městské muzeum Krnov pravidelně pořádá komentované prohlídky, které jsou skvělou příležitostí prohloubit si své znalosti a dozvědět se mnoho zajímavostí přímo od odborníků. Pro děti a školy jsou připraveny edukační programy, které zábavnou formou přibližují dějiny a kulturu regionu. Muzeum rovněž nabízí různé tématické výstavy, které se obměňují a občas zahrnují i zapůjčené exponáty z jiných muzeí.

Máte-li rádi historii a kulturu, Městské muzeum Krnov je ideálním místem pro váš další výlet. Ať již cestujete sami, s rodinou nebo ve skupině, toto muzeum vás jistě nezklame a nabídne mnoho zajímavých informací a zážitků.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu