Lázně Teplice nad Bečvou

Lázně Teplice nad Bečvou se rozprostírají v malebném prostředí asi čtyřicet kilometrů od Olomouce a řadí se mezi nejstarší moravské lázně. Toto kouzelné místo, nacházející se v Olomouckém kraji v okrese Přerov, kombinuje léčebné procedury s pohostinným prostředím, což láká návštěvníky z celé republiky i zahraničí.

Reklama

Historie a tradiční léčebné metody

Lázně Teplice nad Bečvou mají bohatou historii, která sahá až do 16. století, kdy byly založené. Od té doby se zde rozvíjely různé léčebné metody, jež využívají unikátní minerální vody s vysokým obsahem oxidu uhličitého. Tato voda působí blahodárně na kardiovaskulární systém, což bylo jedním z důvodů, proč se lázně staly tak populárními.

Přírodní krásy a turistické atrakce

Okolí lázní je rovněž bohaté na přírodní krásy a turistické atrakce. Ve městě můžete navštívit Kropáčův pramen nebo Gallašův pramen, které jsou známé pro své blahodárné účinky. Lázeňský park je ideální pro procházky a relaxaci v přírodě, kde můžete načerpat novou energii.

Moderní vybavení a ubytování

Lázně Teplice nad Bečvou nabízejí moderní vybavení, a to včetně různých typů ubytování, které uspokojí i náročnější návštěvníky. Nechybí ani wellness centra, bazény a možnosti pro sportovní vyžití. Rodiny s dětmi ocení dětská hřiště a organizované aktivity zaměřené na nejmladší návštěvníky.

Výlety a aktivity v okolí

Okolí Teplic nad Bečvou skýtá mnoho možností pro zajímavé výlety. Turisté mohou navštívit Zbrašovské aragonitové jeskyně, které jsou jedinými svého druhu v České republice. Pro milovníky historie je zde Hrad Helfštýn, jeden z největších hradních komplexů ve střední Evropě. Pro cyklisty je připravena široká síť cyklostezek, které vedou nádherným okolím.

Reklama

Lázně Teplice nad Bečvou jsou tedy ideální destinací nejen pro ty, kteří hledají úlevu od zdravotních problémů, ale i pro všechny, kdo chtějí strávit svůj čas v harmonii s přírodou a historií Moravy.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu