Lázně Luhačovice

Největším lázeňským moravským městem jsou právě Luhačovice, které se nachází v podhůří malebných Vizovických vrchů. Toto kouzelné město je známo především svými léčivými minerálními prameny, nádhernou architekturou a bohatou kulturní nabídkou.

Reklama

Historie a Architektura

Lázně Luhačovice byly založeny již v 17. století, ale jejich největší rozmach přišel na přelomu 19. a 20. století. Architekt Dušan Jurkovič, jeden z nejvýznamnějších architektů své doby, navrhl zde několik budov ve stylu secesního folklóru, které dodnes poutají pozornost návštěvníků. Procházka po kolonádě vás vtáhne do atmosféry minulých století, kde se harmonicky snoubí přírodní krásy a umělecká díla.

Přírodní Prameny

Nejznámějším pramenem je bezesporu Vincentka, který je vyhledávaný pro své léčivé účinky na dýchací cesty a trávicí soustavu. Další známé prameny jsou Aloiska, Ottovka a pramen Dr. Šťastného. Celkem zde najdete více než 10 minerálních pramenů, z nichž každý má své specifické složení a účinky.

Kulturní a Společenský Život

Lázně Luhačovice nejsou jen o léčbě těla, ale také o kultivaci ducha. V průběhu roku se zde koná mnoho kulturních akcí, jako jsou koncerty, divadelní představení a festivaly. Místní divadlo, kulturní dům Elektra a taneční pavilon jsou středobodem lázeňské kultury. O vaši gastronomickou spokojenost se postarají místní restaurace a kavárny, které servírují jak tradiční moravská jídla, tak i mezinárodní kuchyni.

Sportovní a Rekreační Možnosti

Kromě léčebných procedur nabízí Luhačovice i mnoho možností pro aktivní odpočinek. V okolí města najdete turistické stezky, cyklotrasy a krásné parky, jako je park nedaleko přehrady Luhačovice, který je ideálním místem pro relaxační procházku či piknik. Sportovní areály a wellness centra jsou vybaveny tak, aby vyhovovaly všem návštěvníkům, ať už preferují plavání, tenis nebo fitness.

Reklama

Okolní Turistické Zajímavosti

Návštěva Luhačovic může být obohacena výlety do okolí. Vizovické vrchy nabízejí překrásné výhledy a nedaleko se nachází město Zlín, známé svou funkcionalistickou architekturou z éry Baťova impéria. Pro milovníky historie je zde mnoho hradů a zámků, například zámek ve Vizovicích nebo Hrad Malenovice. Nedaleký skanzen ve Strážnici vám nabízí pohled do historie moravského lidového umění a architektury.

Luhačovice jsou bezesporu místem, kde si každý najde to své – ať už hledáte relaxaci, léčbu, kulturní zážitky nebo aktivní odpočinek. Toto krásné město láká návštěvníky z celého světa nejen svými léčivými prameny, ale i bohatou historií a neopakovatelnou atmosférou.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu