Lašské muzeum

Lašské muzeum se nachází v malebném městečku Kopřivnice, ležícím v Moravskoslezském kraji v okrese Nový Jičín. Toto turistické místo je atraktivní pro návštěvníky různého věku a zájmů díky svým bohatým a rozmanitým expozicím, které vás vezmou na fascinující cestu historií a kulturou lašského kraje.

Reklama

Historie a expozice

Lašské muzeum se může pochlubit pestrou historií dokumentující život a tradice v regionu. Návštěvníci mají možnost vidět různé vystavené exponáty týkající se místní historie, umění a řemesel. **Stálé expozice** představují nejen historické artefakty, ale také informace o významných osobnostech pocházejících z této oblasti.

Řemesla a tradice

Zvláštní pozornost je věnována tradičním řemeslům, která byla v minulosti typická pro tento kraj. Expozice zahrnuje ukázky starých řemesel, jako jsou hrnčířství, tkalcovství a kovářství. Návštěvníci mohou vidět autentické nástroje a výrobky, které dávají nahlédnout do každodenního života minulých generací.

Současná kultura a umění

Kromě tradičních řemesel muzeum také hostí **dočasné výstavy současného umění** a místních umělců. Tyto výstavy mění charakter muzea a přinášejí do něj aktuální kulturní proudy, čímž lákají opakované návštěvníky i nové milovníky umění.

Aktivity a akce

Lašské muzeum nabízí nejen statické expozice, ale také různé **edukační programy a workshopy** pro děti i dospělé. Místní odborníci a řemeslníci vedou kurzy, které umožňují návštěvníkům vyzkoušet si tradiční řemesla vlastníma rukama. Také jsou zde organizovány **komentované prohlídky**, během kterých se můžete dozvědět mnoho zajímavostí přímo od průvodců.

Reklama

Lašské muzeum v Kopřivnici je skvělým cílem pro jednotlivce, rodiny i školní kolektivy, kteří chtějí objevit kulturní dědictví Moravskoslezského kraje. Nedaleko od muzea se nachází i další turistické zajímavosti, což umožňuje kombinovat návštěvu muzea s dalšími atraktivními aktivitami v okolí.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu