Kupinský rybník

Krupínský rybník je jedním z mnoha klenotů, které ukrývá jihočeská krajina. Tento malebný vodní útvar je součástí Tisské rybniční soustavy, která se nachází v okrese Jindřichův Hradec. Rybník je unikátní nejen svou polohou, ale i tím, že jej napájí Zlatá stoka – umělý kanál, jenž odvádí vodu z řeky Lužnice od jezu Pilař u Chlumu u Třeboně.

Reklama

Okolí a turistické zajímavosti

Rybník se nachází v oblasti bohaté na turistické atrakce. Kolem rybníka vede několik turistických tras, které jsou ideální pro pěší túry i cykloturistiku. Nedaleko se také nachází město Třeboň, známé svými historickými památkami a krásnými lázněmi.

Vodní aktivity

Krupínský rybník je ideálním místem pro milovníky vodních sportů i rybáře. Je zde možnost koupání, veslování a v létě se zde pořádají různé vodní slavnosti. Rybník je rovněž vyhledávaným místem pro rybolov, díky bohatému výskytu ryb.

Přírodní krásy

Okolní lesy a louky učarují každému návštěvníku svou biologickou rozmanitostí. Oblast je domovem mnoha druhů ptáků a jiných živočichů, což dává prostor pro ornitology a milovníky přírody.

Procházky a výlety

  • Přírodní rezervace Červené blato: Tato nedaleká rašeliniště jsou ideálním místem pro procházky.
  • Zámek Jemčina: Krásný barokní zámek, který nabízí prohlídky a kulturní akce.
  • Třeboňské louky: Široká oblast mokřadů a luk, ideální pro cykloturistiku a pozorování přírody.

Navštivte Krupínský rybník a objevte jeho kouzlo, ať už jste nadšencem vodních sportů, přírodovědcem nebo prostě jen hledáte klidné místo pro odpočinek. Toto místo nabízí nekonečné možnosti pro relaxaci i aktivní dovolenou.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu