Kostel sv. Františka Serafínského v Lipníku nad Bečvou

Kostel sv. Františka Serafinského je jedním z architektonických klenotů Olomouckého kraje, nacházející se v malebném městě Lipník nad Bečvou. Tento barokní kostel je situován v přímém sousedství piaristického kláštera, což dodává celému komplexu jedinečný historický kontext. Význam kostela podtrhuje jeho poloha v blízkosti městského zámku, což vytváří harmonický celek, který stojí za návštěvu.

Reklama

Historický význam

Kostel byl postaven v 17. století a jeho patronem je sv. František Serafínský. Tento světec je známý svou láskou k přírodě a jeho duchovní dědictví je stále přítomné v atmosféře interiéru kostela. Barokní architektura kostela je bohatě zdobena freskami a štukaturami, které dodávají prostoru jedinečný vzhled.

Architektura a interiér kostela

Uvnitř kostela najdete nádherně zdobený oltář, který je skutečným mistrovským dílem barokního umění. Oltář je doplněn sochami, které představují různé svaté a anděly, což vytváří okouzlující duchovní atmosféru. Kostelní lavice jsou vyrobeny z tmavého dřeva, které kontrastuje s jasnými barvami interiérových maleb.

Exteriér kostela

Zvenčí je kostel impozantní stavbou se svou vysokou věží, která je viditelná z daleka. Fasáda kostela je zdobena četnými plastickými detaily a sochami, které přispívají k jeho majestátnímu vzhledu. Vedle kostela se nachází líbezný klášterní dvůr, který nabízí klidné místo pro odpočinek a rozjímání.

Turistické zajímavosti a památky

Navštívit Kostel sv. Františka Serafinského znamená nejen se pokochat jeho architektonickou nádherou, ale také se ponořit do bohaté historie města Lipník nad Bečvou. V blízkosti kostela se nachází městský zámek, který nabízí další pohled na historii a kulturu tohoto regionu. Pro milovníky sakrální architektury a historie je návštěva tohoto místa skutečným zážitkem.

Reklama

Praktické informace pro návštěvníky

Pro návštěvníky, kteří plánují delší pobyt v Olomouckém kraji, je Lipník nad Bečvou ideální základnou. Město je snadno dostupné a nabízí mnoho možností ubytování a gastronomických zážitků. Blízkost dalších historických památek umožňuje bohatý program pro celou rodinu.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu