Kostel Panny Marie Sedmibolestné

Kostel Panny Marie Sedmibolestné je jednou z nejvýznamnějších pamětihodností a duchovních míst Krnova. Nachází se na vrchu Civín, který spolu s kostelem a rozhlednou tvoří nezaměnitelnou součást panoramatu města. Toto poutní místo je nejen vyhledáváno pro svou náboženskou hodnotu, ale i pro přírodní krásu, která jej obklopuje.

Reklama

Historické kořeny a architektura

Poutní tradice Civínského vrchu sahá až do počátku 17. století, což z něj činí místo s bohatou historií. Samotný kostel byl založen, aby posílil duchovní povědomí a stal se útočištěm pro poutníky, kteří hledali útěchu a naději u Panny Marie Sedmibolestné. Architektura kostela se vyznačuje barokními prvky, jež jsou důkazem pečlivé a nákladné stavby, která zde byla provedena v průběhu staletí.

Rozhledna a výhledy

K dominantě vrchu neodmyslitelně patří i rozhledna, ze které se nabízí úchvatný výhled na krajinu Nízkého Jeseníku a samotné město Krnov. K tomu, abyste se dostali na vrchol, je potřeba zdolat 222 schodů. Tyto schody nebyly ke kostelu přidány náhodně; jejich cílem bylo nejen posílit tělesnou sílu, ale i duchovní odhodlání poutníků.

Kulturní a duchovní význam

Kostel Panny Marie Sedmibolestné je nejen místem náboženského kultu, ale i centrem různých kulturních akcí a událostí. Oslavy a poutě, které zde probíhají, přitahují návštěvníky z celého regionu i jiných částí České republiky. Díky své poloze nabízí kostel ideální podmínky pro meditaci a klidnou rozjímání. Atmosféra místa je posilována klidem okolní přírody a nádhernými výhledy na kopce a údolí Nízkého Jeseníku.

Poloha a přístup

Nachází se v Moravskoslezském kraji, konkrétně v okrese Bruntál. Výška vrchu Civín činí 437 metrů nad mořem, což vám zajistí skvělé podmínky nejen pro duchovní očistu, ale i pro aktivní trávení volného času. Přístup k vrcholu je zajištěn turistickými cestami a dobře značenými stezkami, které jsou vhodné jak pro pěší, tak pro cyklisty. Tento dostupný a přesto klidný kout přírody je ideálním místem pro návštěvu během celého roku.

Reklama

Jakmile se ocitnete na vrcholu, na horizontu se před vámi rozprostře scenérie, která vás nenechá chladnými. Místo je skvělým cílem pro rodinné výlety, romantické procházky i individuální poutní cesty, nabízející návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a možnost odpočinout si od každodenního shonu.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu