Flochová

Flochová, nacházející se v chráněné krajinné oblasti Kremnické vrchy, je nejvyšší bod okresu Turčianské Teplice v Žilinském kraji na Slovensku. Výška tohoto vrcholu činí 1318 metrů nad mořem, což z něj činí ideální cíl pro milovníky horské turistiky.

Reklama

Geografie a přírodní krásy

Flochová je známá svými úchvatnými panorámaty a jedinečnými přírodními scenériemi. Kremnické vrchy, které Flochovou obklopují, se rozprostírají na ploše zhruba 552 km² a jsou domovem bohaté fauny a flóry. Tato oblast je často vyhledávaná pro svou bohatou biodiverzitu a klidnou atmosféru.

Turistické stezky

Návštěvníci mohou zvolit několik turistických tras, které vedou k vrcholu Flochové. Tyto stezky nabízejí různé stupně obtížnosti, takže si na své přijdou jak zkušení horolezci, tak i rodiny s dětmi. Mezi nejoblíbenější trasy patří ty přístupné z obcí Kremnica nebo Turčianské Teplice. Při stoupání na vrchol se můžete těšit na nádherné výhledy na okolní krajinu, lesy a pastviny.

Botanické unikáty a faunistika

Flochová i její okolí jsou domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. Mezi nejzajímavější patří stovky druhů mechorostů a kapradin, ale také vzácné druhy ptáků, jako je orel skalní. Pokud máte štěstí, možná zahlédnete i stáda jelenů nebo srnčí zvěře, které se volně pohybují v této oblasti.

Kremnické vrchy

Jednou z nejvýznamnějších atraktivit v okolí Flochové jsou Kremnické vrchy, které se pyšní krásně zelenými lesy a klidnými horskými stezkami. Toto pohoří je také známé svou bohatou historií a kulturním dědictvím, což dodává celé oblasti jedinečný charakter.

Reklama

Praktické informace

Při plánování výletu na Flochovou byste měli mít na paměti, že počasí může být v horských oblastech proměnlivé. Doporučuje se tedy vždy být připraven na rychlé změny klimatu a mít s sebou dostatek vody a vhodné oblečení. Doporučená sezóna pro návštěvu je od jara do podzimu, kdy jsou stezky nejlépe přístupné.

Kromě turistiky nabízí okolní region také mnoho možností pro sportovní aktivity jako cyklistiku, běžkování a lyžování v zimních měsících. Region je také známý svými minerálními prameny, které můžete navštívit v lázních Turčianske Teplice.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu