Dvorský les

Hora Dvorský les je nepřehlédnutelnou součástí Krkonošského pohoří. S nadmořskou výškou 1033 metrů se pyšní statutem jedné z tisícovek, jež tvoří uzávěr hlavního Rýchorského hřebene. Díky své poloze jen 3 kilometry od Žacléře je snadno dostupná a proto vyhledávaná turisty.

Reklama

Lokace a přístupnost

Nachází se v Královéhradeckém kraji, konkrétně v okrese Trutnov. Okolí hory je známé svou bohatou flórou a faunou, což činí z Dvorského lesa ideální výchozí bod pro přírodovědné vycházky. Dostanete se sem jednoduše jak autem, tak hromadnou dopravou s výchozím bodem ve městě Žacléř.

Historické a přírodní význam

Dvorský les není jen obyčejným kopcem. Má svůj historický a přírodní význam. Poblíž jeho vrcholu se nachází pozůstatky z dob druhé světové války, které připomínají pohnutou historii tohoto regionu. Navíc jeho lesní porosty jsou domovem mnoha chráněných druhů rostlin a živočichů.

Flóra a fauna

Kromě majestátního horského výhledu nabízí Dvorský les také možnost spatřit vzácné rostlinné druhy, jako jsou například orchideje nebo různé druhy kapradin. Žije zde také bohatá fauna, včetně jelenů, muflonů a rozmanitých druhů ptactva, což činí z návštěvy tohoto místa nezapomenutelný zážitek.

Turistické trasy

Oblastí vede několik značených turistických tras vhodných jak pro pěší túry, tak i pro cyklisty. Turisté si mohou vybrat z různě dlouhých a náročných tras, které nabízejí nejen nádherné výhledy, ale také příležitost objevit místní přírodní krásy a kulturní památky.

Reklama

Další zajímavosti v okolí

Při návštěvě Dvorského lesa byste neměli vynechat ani přilehlé oblasti a turistické atrakce. Nedaleko se nachází Žacléř, historické město s bohatou hornickou tradicí. Turisté často kombinují výlet na Dvorský les s prohlídkou místních muzeí a historických památek.

Pro milovníky přírody a historie je Dvorský les a jeho okolí skvělým místem, kde lze na chvíli uniknout z rušného městského života a užít si klid a krásu krkonošské přírody.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu