Dům Stará pošta v Novém Jičíně

Dům Stará pošta se nachází na malebném Masarykově náměstí v Novém Jičíně, který je často označován jako srdce města. Tento historický objekt byl postaven v roce 1563 a jeho vznik je spojen s purkmistrem Ondřejem Řepou. Dům je významnou památkou, která přispívá k historickému rázu celého náměstí.

Reklama

Historický význam

Postaven za renesančního období, dům Stará pošta nabízí návštěvníkům pohled na architekturu té doby. V 16. století sloužil jako poštovní stanoviště, a proto dostal své charakteristické jméno. Za svůj dlouhý život zažil různé historické události, což z něj činí důležitou součást místní historie.

Architektura a design

Budova se pyšní typickými rysy renesanční architektury. Na fasádě domu můžete spatřit stylové prvky, které jsou pro tuto dobu charakteristické. Mnozí turisté obdivují především krásně zdobená okna a kamenné portály. Interiér domu nese stopy autentické atmosféry minulých století, což z něj činí skvělou zastávku pro milovníky historie a architektury.

Současné využití

Dnes slouží dům Stará pošta jako kulturní a turistický objekt, kde mohou návštěvníci nalézt různé výstavy a kulturní akce. Často zde probíhají i vzdělávací programy zaměřené na historii města a jeho okolí.

Zajímavá místa v okolí

Okolní Masarykovo náměstí je plné dalších historických budov a zajímavostí. Kromě Domu Stará pošta by si návštěvníci neměli nechat ujít třeba návštěvu Žerotínského zámku, přilehlých muzeí nebo malebných kaváren, které nabízejí ideální místo k odpočinku po prohlídce města.

Reklama

Doprava a přístupnost

Dům Stará pošta je snadno dostupný veřejnou dopravou. Autobusové a vlakové spoje do Nového Jičína jsou dobře propojené s okolními městy. Pro ty, kteří přijedou autem, jsou k dispozici parkovací místa v blízkosti náměstí. Návštěvníci se pak mohou pohodlně projít pěšky a užít si krásy historického centra města.

Tento dům je skutečným klenotem mezi památkami města Nový Jičín, který návštěvníkům nabízí nejen architektonický zážitek, ale i příležitost ponořit se do historie a objevovat kouzlo minulých století.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu