Dub Emy Destinové

Nedaleko obce Stříbřec, na hrázi Nové řeky, se nachází památný Dub Emy Destinové. Tento majestátní strom stojí v těsném sousedství pomníčku slavné operní pěvkyně, jejíž jméno nese.

Reklama

Dub Emy Destinové se nachází v Jihočeském kraji, konkrétně v okrese Jindřichův Hradec. Místo je oblíbeným cílem turistů díky svému přírodnímu a historickému významu. Pomníček u dubu připomíná život a dílo Emy Destinové, která byla jednou z nejvýznamnějších operních pěvkyň své doby.

Historie a význam

Emy Destinová, vlastním jménem Emilie Pavlína Kittlová, byla světově uznávanou sopranistkou. Pocházela z Prahy, ale velkou část svého života strávila na různých místech Evropy. Dub a pomníček v Blatské krajině připomínají nejen její umělecký odkaz, ale také její lásku k přírodě a k tomuto kraji.

Okolí a přístup

Dub se nachází v malebném prostředí Nové řeky. K místu se můžete dostat pěšky nebo na kole, a cesta vede krásnou přírodou plnou malebných scenérií. Okolí je rovněž bohaté na další turistické možnosti, včetně návštěvy přírodních rezervací a historických památek v regionu.

Tipy pro návštěvníky

Při návštěvě Dubu Emy Destinové nezapomeňte navštívit i další zajímavá místa v okolí:

Reklama
  • Třeboňsko: Krajina rybníků a lesů, ideální pro pěší turistiku a cyklistiku.
  • Muzeum Emy Destinové v Třeboni: Muzeum věnované životu a dílu slavné pěvkyně.
  • Zámek Jindřichův Hradec: Impozantní renesanční a barokní zámek s bohatou historií.

Dub Emy Destinové je nejen krásným přírodním úkazem, ale také místem, kde se můžete ponořit do historie a kultury tohoto jedinečného kraje.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu