Čertův Mlýn

Čertův Mlýn je čtvrtá nejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd, dosahující výšky 1202 metrů nad mořem. Tento majestátní vrchol je známý svým hustým smrkovým porostem a tvoří součást rozsáhlé Národní přírodní rezervace Kněhyně – Čertův Mlýn. Svou výjimečností a rozmanitostí přírodních krás tato rezervace, která byla oficiálně vyhlášena v roce 1982, zaujímá plochu 195 hektarů, což z ní činí nejrozsáhlejší chráněnou oblast v Moravskoslezských Beskydech.

Reklama

Přírodní bohatství a historie

Návštěvníky zaujme zejména neprostupný, panenský porost a bohatá diverzita fauny a flóry, kterou lze v rezervaci pozorovat. Zdejší lesy a krása hory Čertův Mlýn představují živou učebnici geologie a botaniky, kde můžete objevit různé druhy rostlin a vzácných živočichů. Hora je též spjata s místními legendami a tajemstvími, což zvyšuje její turistickou atraktivitu.

Okolní atrakce

Čertův Mlýn se nachází v okrese Vsetín, poblíž obce Prostřední Bečva ve Zlínském kraji. Tento region je ideální pro milovníky turistiky a outdoorových aktivit. Vrchol je obklopen řadou turistických tras, které jsou dobře značené a nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu. Jeden z oblíbených výletních cílů, Pustevny, se nachází nedaleko a je výchozím bodem pro mnoho turistických cest vedoucích právě na Čertův Mlýn.

Praktické informace pro návštěvníky

Turisté si mohou vychutnat malebné výhledy a osvěžující horský vzduch, který nabízí túra po této hoře. Oblast je přístupná po celý rok, i když zimní období může přinést sněhové pokrývky a ztížené podmínky, což ale nijak neumenšuje její kouzlo. Nedaleká turistická střediska poskytují veškeré potřebné zázemí včetně ubytování a stravovacích zařízení.

Zážitky a doporučení

Návštěva Čertova Mlýna je nezapomenutelným zážitkem pro každého milovníka přírody, historie a turistiky. Doporučujeme se dobře vybavit kvalitní obuví a vhodným oblečením, neboť počasí v horách může být nevyzpytatelné. Nezapomeňte také na dostatek pití a nějakou svačinu, aby byla vaše výprava nejen dobrodružná, ale i příjemná.

Reklama

Závěrečná doporučení

Pro maximální prožitek z výletu je ideální naplánovat si trasu předem a informovat se o aktuálních podmínkách v oblasti. Ať už jste zkušený horal nebo příležitostný turista, Čertův Mlýn vás jistě překvapí a poskytne vám vítaný únik z ruchu běžného života.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu