Boží (nebo také Čertův) kámen

Boží (nebo také Čertův) kámen je fascinující přírodní památka, nacházející se na vrcholu kopce Velký Roudný ve výšce 773 metrů nad mořem. Tento impozantní stolový kámen sopečného původu je vzdálen pouze asi 20 metrů od nedaleké rozhledny, což z něj činí oblíbený cíl mnoha turistů, kteří navštíví tuto malebnou část Moravskoslezského kraje v okrese Bruntál.

Reklama

Geologie a původ názvu

Boží kámen je sopečného původu, což znamená, že se zde kdysi nacházela aktivní sopka. Kámen se vyznačuje jedinečnými geologickými rysy, které poskytují návštěvníkům zajímavý pohled do historie naší planety. Název “Boží kámen” odkazuje na lidové legendy, které tento kámen obklopují. Někteří lidé mu také říkají “Čertův kámen,” což dodává tomuto místu mystickou atmosféru a zvyšuje jeho atraktivitu pro turisty hledající záhady a příběhy.

Lokalita a dostupnost

Velký Roudný, kde se Boží kámen nachází, je součástí pohoří Nízký Jeseník. Samotný výstup na vrchol kopce není příliš náročný a je vhodný jak pro zkušené turisty, tak pro rodiny s dětmi. Trasa k rozhledně a Božímu kameni je dobře značená a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Blízká rozhledna

Rozhledna na Velkém Roudném stojí jen asi 20 metrů od Božího kamene. Tato dřevěná konstrukce poskytuje panoramatické výhledy na okolní krajinu, včetně blízkého vodního díla Slezská Harta a dalších částí Nízkého Jeseníku. V kombinaci s návštěvou Božího kamene tak poskytuje výlet jedinečný zážitek spojený s poznáváním přírodních krás a historie tohoto regionu.

Okolní zajímavosti

V okolí Velkého Roudného se nachází několik dalších přírodních i kulturních památek, které stojí za to vidět. Nízký Jeseník jako celek je bohatý na turistické trasy, které vedou k různým vyhlídkovým bodům, pramenům a lesním porostům. Městem Roudno také prochází cyklostezky, což zvyšuje jeho atraktivitu pro cyklisty.

Reklama

Tipy na výlet

  • Výlet k vodní nádrži Slezská Harta.
  • Pěší túra po okolních vrcholcích Nízkého Jeseníku.
  • Návštěva blízkých historických měst Bruntál a Opava.
  • Objevování místních přírodních rezervací.

Boží kámen na Velkém Roudném je tedy nejen geologicky zajímavým místem, ale také skvělou destinací pro celodenní výlet s rodinou či přáteli. Staňte se svědky přírodní krásy a historických příběhů, které toto jedinečné místo nabízí.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu