Beroun minipivovar

Mezi města s pivovarnickou tradicí se řadí i Beroun, město ležící 25 km jihozápadně od Prahy. První zmínky o vaření piva jsou více než 550 let staré. Roku 1872 byl založen měšťanský pivovar, který sloužil až do roku 1978.

Reklama

Historie Berounského piva

Vaření piva v Berouně má dlouhou a bohatou historii. První písemné zmínky sahají až do 15. století, kdy se zde začalo vařit pivo pro místní obyvatele i pro cestující, kteří projížděli tímto strategicky umístěným městem. V roce 1872 byl slavnostně otevřen měšťanský pivovar, který se brzy stal středobodem místní komunity. Tento pivovar fungoval nepřetržitě až do konce 70. let 20. století, kdy bohužel musel ukončit svoji činnost.

Současnost

Dnes je minulost znovu oživena díky Berounskému minipivovaru, který ctí tradiční receptury a postupy. Nachází se ve Středočeském kraji, konkrétně v okrese Beroun, a nabízí nejen vynikající pivo, ale i autentickou atmosféru, která připomíná slavné dny měšťanského pivovaru.

Navštivte pivovar

Návštěva minipivovaru je skvělý způsob, jak zažít atmosféru tradičního českého pivovaru. Pro návštěvníky je připravena:

  • Komentovaná prohlídka s odborným výkladem o historii a procesu výroby piva.
  • Degustace různých druhů piv, které si místní pivovar vyrábí.
  • Restaurace s příjemným posezením, kde si můžete vychutnat nejen pivo, ale i chuťovky k pivu a další místní speciality.

Unikátní piva

Berounský minipivovar se zaměřuje na výrobu piva klasickými metodami bez používání konzervantů. Mezi nejznámější značky patří například “Berounský Medvěd” a různé sezónní speciály. Každý rok nabízí pivovar novinky a speciální edice, které nadchnou jak místní obyvatele, tak turisty z celého světa.

Reklama

Není tedy divu, že se Beroun stal cílem mnoha milovníků piva, kteří zde chtějí zažít pravou chuť tradičního českého piva. Při návštěvě tohoto malebného města by rozhodně neměla chybět zastávka v Berounském minipivovaru, který nabízí jedinečný pohled do historie a současnosti českého pivovarnictví.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu