Arboretum Nový Dvůr

Arboretum Nový Dvůr je místem, které okouzlí všechny milovníky přírody a dendrologie. Nachází se v Moravskoslezském kraji, v okrese Opava a je součástí Slezského zemského muzea. Leží v obci Stěbořice, na okraji Nízkého Jeseníku, což mu dává unikátní polohu s krásnými přírodními scenériemi.

Reklama

Historie Arboreta

Arboretum Nový Dvůr má dlouhou a bohatou historii. Bylo založeno v roce 1958 na základě botanické zahrady, která vznikla ve 30. letech 20. století. Hlavním cílem bylo zachování a prezentace různých druhů stromů a keřů z celého světa. Díky pečlivé práci odborníků zde naleznete řadu vzácných druhů rostlin, které přispívají k edukaci a zvyšování povědomí o biodiverzitě.

Unikátní sbírky

V arboretu můžete obdivovat bohatou sbírku dřevin, která zahrnuje více než 7 000 taxonů. Nechybí zde impozantní kolekce rododendronů, magnolií a růží. Každé jaro se arboretum promění v záplavu barev díky kvetoucím sakurám a tulipánům, zatímco podzim nabízí pohled na ohnivě zbarvené listí japonských javorů.

Expozice a aktivity

Arboretum je nejen místem klidu a relaxace, ale i centrem vzdělávání. Expozice jsou pečlivě navrženy tak, aby poskytly návštěvníkům poučení o různých druzích rostlin a jejich ekologických potřebách. Jednou z hlavních atrakcí je systém tematických zahrad, který zahrnuje například alpskou zahradu, japonskou zahradu a vodní zahradu.

Skleníky: V arboretu se nachází několik skleníků, které poskytují ideální podmínky pro tropické a subtropické rostliny. Návštěvníci zde mohou vidět exotické orchideje, palmy a kapradiny.

Reklama

Arboretum také pravidelně pořádá vzdělávací workshopy, výstavy a tematické prohlídky, které jsou zaměřeny jak na odbornou, tak laickou veřejnost. Tyto aktivity poskytují hloubkový vhled do světa botaniky a zároveň podporují ochranu přírody.

Vybavení a služby

Pro pohodlí návštěvníků nabízí arboretum různé služby. K dispozici jsou upravené cesty, lavičky pro odpočinek a informační tabule. Součástí areálu je také malé občerstvení, kde si můžete vychutnat kávu nebo lehký oběd.

Dětská hřiště: Pro nejmenší návštěvníky jsou zde připravena dětská hřiště, která umožní dětem zábavnou formou objevovat krásy přírody.

Arboretum Nový Dvůr je ideálním místem pro rodinné výlety, školní exkurze i romantické procházky. Je to místo, kde se můžete ztratit mezi stromy, nalézt klid a znovu se spojit s přírodou.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu