Zřícenina hradu Střílky

Střílky, zřícenina hradu nacházející se v malebném okrese Kroměříž ve Zlínském kraji, nabízí jedinečnou možnost objevit historické pozůstatky středověkého opevnění. Hrad, ležící ve výšce 527 metrů nad mořem, je chráněn jako kulturní památka České republiky od roku 1958.

Reklama

Přístup a lokalita

Zřícenina se nachází v malebné krajině pokryté hustými lesy, což přitahuje nejen milovníky historie, ale i přírody. Pěší turisté ocení krásné stezky vedoucí k hradu, které poskytují úchvatné výhledy na okolní krajinu. Přístup není náročný, což z něj činí ideální destinaci pro rodinné výlety.

Historie hradu

První zmínky o hradu Střílky pocházejí ze 13. století, kdy sloužil jako obranná pevnost proti nájezdům nepřátel. Postupem času se stal významným centrem regionu, a to až do svého postupného opuštění v 17. století. Dnes zde můžete vidět pozůstatky mohutných zdí, sklepení a zbytků věží, které dodnes vyprávějí příběhy o dávných časech.

Turistické atrakce v okolí

Kromě samotné zříceniny hradu nabízí okolí Střílek řadu turistických zajímavostí. Na nedalekém kopci se nachází poutní místo, které stojí za návštěvu, a oblast je protkána cyklistickými a pěšími trasami, které vedou kolem dalších historických památek a přírodních krás.

Praktické informace

Návštěva zříceniny je bezplatná a přístupná po celý rok. V letních měsících zde bývá vícero návštěvníků, takže pokud preferujete klid a ticho, doporučuje se návštěva mimo hlavní turistickou sezónu. Poblíž zříceniny se nachází několik parkovacích ploch, odkud je to ke hradu jen krátká procházka.

Reklama

Střílky jsou místem, kde se historie setkává s přírodou, a představují tak ideální destinaci pro všechny, kdo chtějí uniknout každodennímu shonu a ponořit se do atmosféry dávných časů.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu