Zřícenina hradu Michalovice

Zřícenina hradu Michalovice se nachází nedaleko Mladé Boleslavi a majestátně se vypíná nad řekou Jizerou. Tato historická památka, chráněná od roku 1958 jako kulturní památka, láká návštěvníky svou tajemnou atmosférou a působivými zbytky středověkého hradu.

Reklama

Historie

Hrad Michalovice byl vybudován ve druhé polovině 13. století mocným rodem Michaloviců. Sloužil jako jejich sídlo a významný obranný bod ve středověké krajině Středočeského kraje. Bohužel, během třicetileté války byl hrad těžce poškozen a od té doby se zachovaly pouze jeho zříceniny.

Architektura

Z dochovaných částí hradu lze dodnes obdivovat především torzo válcové věže a zbytky hradní kaple. Uvědomíte si zde mohutnost a důmyslnost středověkých obranných staveb.

Turistické zajímavosti

Kromě samotné zříceniny hradu nabízí okolí mnoho dalších turistických atrakcí. Při návštěvě můžete spatřit:

  • Scénické výhledy na řeku Jizeru a okolní lesy
  • Muzeum Mladoboleslavska, které se nachází v nedaleké Mladé Boleslavi
  • Přírodní rezervace Radouč, ideální místo pro milovníky přírody

Návštěvnické informace

Hrad je volně přístupný celoročně, což umožňuje návštěvníkům prozkoumávat jeho tajemná zákoutí kdykoliv během roku. Doporučuje se však vhodná obuv, protože terén může být členitý a náročný.

Reklama

Jak se tam dostat

Cesta na Zříceninu hradu Michalovice je snadná. Mladá Boleslav je dobře dostupná jak autem, tak hromadnou dopravou, a poté stačí vyrazit po turistických značkách, které vás k hradní zřícenině bezpečně dovedou.

Věděli jste, že zřícenina hradu Michalovice inspirovala několik českých romantických básníků? Její mystická scenerie a impozantní ruiny dodnes okouzlují milovníky historie a přírody. Navštivte tento fascinující kousek české minulosti a nechte se unést doby, kdy hrady střežily bezpečí svých pánů a jejich rodin.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu