Zřícenina Dívčí Kámen

Bývalý impozantní rožmberský hrad Dívčí Kámen se tyčí vysoko nad soutokem Kremžského potoka a řeky Vltavy a dodnes z něj zůstala impozantní, rozsáhlá zřícenina. Tento slavný hrad, který byl kdysi symbolem moci a síly rodu Rožmberků, nyní tvoří malebné pozadí pro procházky a turistiku v srdci Jihočeského kraje.

Reklama

Historie a architektura

Hrad Dívčí Kámen, postavený ve 14. století, byl jedním z největších a nejmocnějších hradů své doby. Do současnosti se dochovala pouze zřícenina, která však stále zaujme svou monumentální velikostí a strategickým umístěním. Zřícenina se nachází na skalnatém ostrohu, odkud je nádherný výhled na okolní krajinu. Příchozí návštěvníky upoutají silné hradby, pozůstatky věží a rozlehlé vnitřní prostory.

Strategická poloha

Hrad byl vystavěn na strategicky velmi výhodném místě, které umožňovalo kontrolovat nejen okolní krajinu, ale především důležité obchodní a vodní trasy. Dnes je místo snadno přístupné turistické veřejnosti a poskytuje nádherný výhled na soutok Vltavy a Kremžského potoka.

Turistické zajímavosti

Procházka zříceninou Dívčí Kámen je nezapomenutelným zážitkem nejen pro milovníky historie a hradů, ale také pro ty, kteří rádi objevují krásy přírody. Zřícenina se nachází v blízkosti městyse Křemže a je obklopena malebnou jihočeskou krajinou, která nabízí mnoho dalších turistických atrakcí.

Pro návštěvníky je připraveno několik turistických tras, které vás provedou nejen samotnou zříceninou, ale také jejími krásnými okolními lesy a loukami. Na své si přijdou i rodiny s dětmi, které ocení pohádkovou atmosféru starého hradu, a nadšení fotografové, kteří zde najdou nespočet krásných zákoutí.

Reklama

Tipy na výlety v okolí

V blízkosti Dívčího Kamene se nachází mnoho dalších turistických atrakcí, které stojí za návštěvu. Mezi nejzajímavější patří například historické město Český Krumlov, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, či krásné přírodní rezervace v okolí.

V okolí Dívčího Kamene lze také navštívit několik malebných jihočeských vesniček, které nabízejí autentickou atmosféru a skvělé možnosti pro odpočinek a ochutnávání místní kuchyně.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu