Zoopark Zájezd

V malebné vesničce Zájezd, nacházející se nedaleko Buštěhradu a snadno dostupné z dálnice D7, leží jedinečný klenot středočeského regionu – Zoopark Zájezd. Tento malý, ale roztomilý zoopark provozovaný společností Zoopark Zájezd o.p.s. je jednou z nejmenších zoologických zahrad v České republice, což přispívá k jeho kouzlu a intimní atmosféře.

Reklama

Unikátní zážitek pro návštěvníky všech věkových kategorií

Zoopark Zájezd se zaměřuje na poskytování nezapomenutelných zážitků pro rodiny s dětmi, milovníky přírody a všechny, kdo hledají klidný únik od rušného městského života. Ve své kompaktní rozloze hostí pestrou škálu zvířat, od menších savců a ptáků až po plazy a obojživelníky. Mezi nejpopulárnější obyvatele patří roztomilí lemurci katta a impozantní sovy.

Lokální i exotická fauna

I přesto, že se Zoopark Zájezd rozprostírá na poměrně malé ploše, nabídka zvířat je překvapivě rozmanitá. Návštěvníci mají možnost vidět exotická zvířata, která by jinak v tomto koutě světa nečekali. Mezi oblíbené chovance patří například chameleoni jemenské nebo pastelově zbarvení papoušci ara ararauna.

Interaktivní a vzdělávací programy

Zoopark Zájezd je také známý svým důrazem na vzdělávání a interaktivní přístup k návštěvníkům. Pravidelně pořádá různé akce a programy, které odhalují zajímavosti ze světa zvířat a přírody. Děti i dospělí si mohou užít komentované prohlídky či se zúčastnit krmení některých zvířat, čímž získají nejen nové znalosti, ale i autentické zážitky.

Ekologický rozměr

Zoopark se neomezuje pouze na chov zvířat. Věnuje se také ochraně přírody a ekologickým aktivitám, jako je recyklace a vzdělávání o udržitelném životním stylu. Díky tomu, že jde o menší zařízení, zdejší prostředí působí více komunitně a přátelsky, což umožňuje návštěvníkům snadněji navázat kontakt s ošetřovateli i zvířaty.

Reklama

Praktické informace

Zoopark Zájezd je ideálním místem pro výlet na půl dne. Prohlídka zoo zabere několik hodin a poblíž jsou k dispozici i další atrakce. V areálu můžete najít dětské hřiště a občerstvení, kde se můžete osvěžit. Parkoviště je situováno v těsné blízkosti vchodu, což usnadňuje přístup i rodinám s malými dětmi či starším návštěvníkům.

Tento malý zoopark je skutečným důkazem toho, že i menší zařízení mohou poskytnout velké zážitky. Pro všechny, kdo chtějí uniknout do světa zvířat a přírody, je Zoopark Zájezd nepochybně tou správnou volbou.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu