Zoopark Na Hrádečku

Zoopark Na Hrádečku je jedinečná soukromá zoologická zahrada o rozloze 10 hektarů, která se nachází mezi obcemi Dolní a Horní Pěna u Jindřichova Hradce v malebném Jihočeském kraji. Tato atraktivní destinace láká návštěvníky svou rozmanitostí fauny a klidným venkovským prostředím, které poskytuje útočiště stovkám zvířat.

Reklama

Exotická zvířata z celého světa

V Zooparku Na Hrádečku můžete obdivovat širokou škálu druhů zvířat, od menších drápkatých opic až po impozantní šelmy. Tato zoologická zahrada je domovem pro osm druhů drápkatých opic, které svými dovádivými kousky učarují jak dětem, tak dospělým. Dále zde naleznete majestátní lvy, hyeny, tajemné lemury a také elegantní pumy.

Přehlídka majestátních šelem

Setkání s králem zvířat, lvem, je nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka. Tyto impozantní šelmy lze spatřit ve speciálně upraveném výběhu, který jim poskytuje dostatek prostoru pro jejich přirozené chování. Vedle lvů se zde nacházejí také hyeny a pumy, jejichž přítomnost připomíná africké savany.

Fauna lesů a stepí

Zoologická zahrada nabízí pohled na různorodé druhy fauny, které se vyskytují v nejrůznějších přírodních prostředích. Mezi nimi naleznete velbloudy, lamy, klokany a osly. Tyto živočichy můžete spatřit v prostorných výbězích, které co nejvěrněji napodobují jejich přirozená prostředí.

  • Velbloudi – houževnatí obyvatelé suchých pustin
  • Klokani – typičtí představitelé australské fauny
  • Lam – domestikovaní živočichové z Jižní Ameriky
  • Osli – pracovná zvířata s dlouhou historií spolupráce s člověkem

Množství neobvyklých tvorů

Zoopark Na Hrádečku se pyšní také neobyčejnými zástupci fauny, jako jsou tři druhy pštrosů, nosálové, mývalové, dikobrazi, varaní a krokodýlové. Tato unikátní společenství tvorů nabízí vzdělání a zábavu, ukazují návštěvníkům pestrost života na naší planetě.

Reklama
  • Pštrosi – od pumpujících drobných emu až po mohutné pštrosy africké
  • Nosálové a mývalové – tajemné a zvídavé šelmy
  • Dikobrazi – fascinující hlodavci s obranou v podobě ostrých bodlin
  • Varaní a krokodýlové – zástupci plazů, kteří budí respekt svým vzhledem a chováním

Návštěva Zoo Na Hrádečku je příležitostí k pohledu na různá zvířata a jejich chování. Představitelé fauny zde mají podmínky co nejvíce podobné jejich přirozeným prostředím, což zapsu pomáhá udržovat jejich pohodu a zdraví.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu