Zoopark Chomutov

ZOO Chomutov, nacházející se v malebném Ústeckém kraji, je skutečným klenotem mezi českými zoologickými zahradami. I přes svůj relativně mladý věk se může pyšnit titulem největší ZOO v České republice, zabírající úctyhodnou plochu 112 hektarů.

Reklama

Fauna a Flora

ZOO Chomutov nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost poznat pestrý svět zvířat. Mezi atraktivními obyvateli parku najdeme nejen medvědy hnědé, rysy karpatské a zubry evropské, ale také exotické tvory jako jsou panda červená či varan stepní. Skvělým zážitkem pro návštěvníky je také krmení tuleňů kuželozubých, kteří si získají srdce každého.

Speciální atrakce

Jednou z významných atrakcí je Eurosafari, kde návštěvníci mohou pozorovat zvířata v přirozenějším prostředí. Z pohodlí zoovláčku Amálka lze sledovat stádo jelenů evropských nebo se projet kolem Kamenného rybníka, kde spočívají pelikáni. Pro romantické návštěvníky je k dispozici také jízda kočárem.

Architektonické skvosty

Kromě rozmanitosti fauny nabízí ZOO Chomutov také kulturní zážitky. Skanzen Stará Ves, který je součástí areálu, představuje historické stavby a dává nahlédnout do života našich předků. Děti i dospělí ocení možnost vstoupit do světa minulosti a objevovat tradiční řemesla i architekturu.

Ekologická péče

ZOO Chomutov se rovněž zaměřuje na ochranu a chov ohrožených druhů. Pečuje nejen o zvířata, ale také o jejich přirozené prostředí a podporuje ekologické aktivity. Je to ideální místo pro vzdělávání a osvětu o ochraně přírody.

Reklama

Pro rodiny s dětmi je ZOO Chomutov ideálním místem pro celodenní výlet. Děti ocení kontaktní farmu, kde mohou pohladit domácí zvířata jako ovce cápov é nebo osly domácí.

Procházky a odpočinek

Návštěvníci mohou využívat i dobře značené stezky pro pěší turistiku, které vedou klidnými částmi parku. Během těchto procházek je možné potkat evropské losy nebo kozorožce alpské a naslouchat zpěvu nejrůznějších ptáků, včetně sokola stěhovavého.

Správa ZOO pravidelně organizuje různé akce a programy pro děti i dospělé, což dodává zooparku živou a přátelskou atmosféru.

Reklama
Reklama
Reklama
Zavřít reklamu