ZOO Praha

Pražská zoologická zahrada je jednou z hlavních turistických atrakcí v hlavním městě České republiky. Nachází se v krásné lokalitě Troja, nabízí nejen úžasný pohled na pestrou faunu, ale také nádherný výhled na panoráma města. Rozkládá se na rozloze přes 50 hektarů, což z ní činí jednu z největších zoologických zahrad v Evropě.

Reklama

Historie a význam

Zoologická zahrada v Praze byla otevřena v roce 1931 a od té doby prošla mnoha změnami a modernizacemi. Vedle své bohaté historie je ZOO Praha také významným centrem pro ochranu ohrožených druhů. Místní odborníci se věnují chovu a ochraně zvířat, což potvrzuje například úspěšný projekt na záchranu koně Převalského.

Fauna a atrakce

ZOO Praha je domovem pro více než 670 druhů zvířat, z nichž mnohé jsou velmi vzácné. Mezi nejpopulárnější patří:

  • Gorily nížinné
  • Sloni indičtí
  • Lev africký
  • Černý nosorožec

Jednou z největších atrakcí je pavilon Indonéské džungle, který nabízí autentický zážitek z tropického lesa v srdci Evropy. Dalším návštěvníky oblíbeným místem je Pavilon hrošinců a expozice koní Převalského.

Aktivity pro děti i dospělé

Zoologická zahrada není jen místem pro milovníky zvířat. Nabízí celou řadu interaktivních aktivit pro děti včetně dětských hřišť, dobrodružných stezek a vzdělávacích workshopů. Dospělí návštěvníci mohou využít komentovaných prohlídek nebo si vychutnat chvíle klidu v některé z mnoha zahrad nebo kaváren v areálu.

Reklama

Přístupnost a vybavení

Zoo je dobře přístupná veřejnou dopravou i automobilem a disponuje dostatečným množstvím parkovacích míst. Pro návštěvníky je k dispozici několik restaurací a obchodů se suvenýry, které nabízejí vše od drobných upomínek až po exotické dárky.

Ať už plánujete rodinný výlet, romantickou procházku nebo odbornou exkurzi, ZOO Praha je ideálním místem, kde můžete strávit den plný zábavy, vzdělávání a objevování přírodních krás.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu