ZOO Plzeň

ZOO Plzeň je nejen ráj pro milovníky zvířat, ale také pro obdivovatele botanických zahrad. Nachází se na severním okraji Plzně v Plzeňském kraji, konkrétně v okrese Plzeň-město. Návštěva této ZOO je skvělým způsobem, jak strávit den na čerstvém vzduchu a zároveň se něco nového dozvědět.

Reklama

Rozmanitost zvířat a rostlin

ZOO Plzeň je domovem pro více než 1200 zvířat, která reprezentují širokou škálu druhů z celého světa. Návštěvníci mohou spatřit majestátní medvědy hnědé, šakaly čabrakové, nebo se seznámit s exotickými druhy, jako jsou různé druhy plazů a tropických ptáků. Kromě toho je zoologická zahrada známá i svou rozmanitou botanickou částí, kde lze obdivovat tisíce druhů rostlin z různých klimatických zón.

Historie a umístění

Tato ZOO byla otevřena v roce 1926 a od té doby se neustále rozvíjí a modernizuje. Nachází se v Plzeňské pahorkatině v nadmořské výšce 307 metrů. Procházka mezi expozicemi nabízí nejen pohled na zvířata a rostliny, ale i krásné výhledy na město Plzeň.

Vzdělávací programy a aktivity

ZOO Plzeň se zaměřuje nejen na zábavu, ale také na vzdělávání. Nabízí různé programy pro školy a rodiny, včetně interaktivních přednášek, předvádění zvířat a speciálních vzdělávacích her. To vše napomáhá k lepšímu porozumění přírodnímu světu a ekologickým tématům.

Zábava pro celou rodinu

ZOO Plzeň je skvělým místem k návštěvě pro celé rodiny. Kromě možnosti vidět a učit se o zvířatech a rostlinách, je zde také řada dalších aktivit. Děti si mohou užít hřiště a interaktivní výstavy, zatímco dospělí si mohou odpočinout v příjemných kavárnách a restauracích rozmístěných po celém areálu.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu