ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou

Zoologická zahrada Ohrada Hluboká nad Vltavou, ležící v krásném Jihočeském kraji, je ideálním místem pro rodinné výlety i dobrodružství milovníků zvířat. Nachází se v okrese České Budějovice, v malebném městečku Hluboká nad Vltavou. V této ZOO můžete objevit nejen exotické druhy zvířat, ale také druhy, které jsou dobře známé z naší přírody.

Reklama

**Historie ZOO**

Historie a založení

Ohrada byla původně založena v roce 1939 jako jedna z nejstarších zoologických zahrad v České republice. Její prvotní zaměření bylo na vystavení místních druhů, což je zřejmé i dnes, kdy se snaží zdůrazňovat ochranu domácí flóry a fauny.

**Hlavní expozice**

Hlavní expozice a atrakce

Nabídka této ZOO je opravdu pestrá. V moderních a prostorných výbězích můžete spatřit tygří výběh, kde majestátní tygři lenoší, nebo elegantní žirafy v jejich prostorném výběhu. Mezi nejžádanější expozice patří:

Reklama
  • Exotaria – kde se můžete setkat s hady, ještěry a dalšími zajímavými živočichy z tropických oblastí.
  • Amazonský pavilon – plný barevných ptáků, opic a rybek, které přivezly kousek amazonského deštného pralesa přímo do srdce Evropy.
  • Medvědinec – zde naleznete majestátní medvědy, kteří jsou jedním z hlavních taháků.

**Unikátní druhy**

Unikátní obyvatelé

V ZOO Ohrada najdete také několik vzácných druhů, což zajišťuje její jedinečnost. Mezi tyto patří například ohrožené druhy ptáků, jako je majestátní sovice sněžná, nebo drobný a roztomilý psoun prériový, kteří přitahují pozornost malých i velkých návštěvníků.

**Zázemí pro návštěvníky**

Zázemí a služby

Celý areál zoologické zahrady je příjemně přístupný i pro rodiny s dětmi a seniory, díky bezbariérovým přístupům a odpočinkovým zónám. Nachází se zde několik občerstvovacích stanic, kde si můžete dopřát malou pauzu a strávit chvíli v pohodě.

Reklama

**Vzdělávání a aktivity**

Vzdělávací programy a aktivity

ZOO Ohrada pořádá různé vzdělávací programy a aktivity, zaměřené na informování veřejnosti o důležitosti ochrany zvířat a přírody. Děti se mohou zapojit do interaktivních her a naučných stezek, které jim pomohou lépe pochopit svět kolem nich.

Návštěva tohoto místa je zkrátka příležitostí strávit příjemný den plný objevování a zábavy, a to v pohodlném a přátelském prostředí.

Reklama
Reklama
Reklama
Zavřít reklamu