ZOO Liberec

Liberec je domovem nejstarší zoologické zahrady v České a Slovenské republice, která byla založena již v roce 1919. Zoo Liberec se nachází v malebném prostředí Jizerských hor a své návštěvníky okouzlí nejen rozmanitými druhy zvířat, ale i bohatou historií a krásným přírodním zázemím.

Reklama

Historie a současnost

Od svého založení prošla ZOO Liberec mnoha významnými změnami a rozšířeními. Původně byla zahrada zaměřena především na chov místních evropských druhů, dnes nabízí pohled na více než 170 druhů zvířat z celého světa. Mezi největší atrakce patří lvi, sloni, bílí tygři a pandy červené. Každý rok přitahuje tato exkluzivní kolekce tisíce návštěvníků.

Expozice a atrakce

Safari

Jedním z nejoblíbenějších zážitků je safari zóna, která simuluje přirozené prostředí velkých afrických zvířat. Návštěvníci mohou obdivovat například žirafy, zebry a antilopy v prostorech, které co nejvěrněji napodobují jejich domovinu.

Asijská zóna

Další atraktivní expozicí je asijská zóna s tygry, červenými pandami a mnoha dalšími vzácnými druhy. Tato sekce nabízí návštěvníkům možnost poznat zvířata typická pro asijský kontinent.

Dětská zoo

Pro rodiny s dětmi je určena dětská zoo, kde si nejmenší mohou pohladit a nakrmit různé domácí zvířátka, jako jsou kozy, ovce a králíci. Toto interaktivní prostředí je pro děti nesmírně přitažlivé a vzdělávací.

Reklama

Ochrana a vzdělávání

Zoo Liberec byla vždy silně zaměřena na ochranu přírody a výchovu veřejnosti. Účastní se řady mezinárodních ochranářských programů a věnuje se také osvětové činnosti. V areálu zahrady je vzdělávací centrum, kde se školní skupiny a návštěvníci mohou dozvědět více o ochraně zvířat a ekologii.

Praktické informace

Zoologická zahrada se nachází ve výšce 415 m n. m. a pro nejlepší zážitek doporučujeme pohodlnou obuv, protože procházka po areálu může být náročnější. Otevřeno je celoročně a návštěvu je vhodné plánovat s ohledem na roční období, jelikož každé období nabízí unikátní pohledy na zvířata a jejich aktivity.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu