ZOO Dvůr Králové

Nacházející se v kouzelném Královéhradeckém kraji, konkrétně v okrese Trutnov ve městě Dvůr Králové nad Labem, ZOO Dvůr Králové je jedno z nejvýznamnějších turistických míst v České republice. Tato zoologická zahrada je oblíbená nejen díky svému nádhernému prostředí, ale také díky široké škále zvířat, která zde můžete spatřit. V letních měsících návštěvníky čeká jedinečný zážitek – možnost projet se mezi volně vypuštěnou zvěří, což přidává k atraktivitě tohoto místa.

Reklama

Historie a architektura

ZOO Dvůr Králové byla založena v roce 1946 a od té doby neustále roste a vyvíjí se. Původně se na tomto místě nacházela malá obora, která se postupem času přeměnila na rozsáhlý areál zahrnující mnoho tematických expozic. Architektura prostor je navržena tak, aby co nejvíce odpovídala přirozenému prostředí zvířat, což nejen zajišťuje jejich pohodu, ale také nabízí návštěvníkům nezapomenutelné vizuální zážitky.

Co zde můžete vidět

Samotná zoo se pyšní rozsáhlou sbírkou fauny, která zahrnuje více než 2300 zvířat. Návštěvníci mohou obdivovat africké savce, jako jsou zebry, žirafy, sloni a nosorožci, ale i různé druhy ptáků a plazů. Unikátní je zde například pavilon šelem, kde můžete spatřit lvy či gepardy v prostředí, které je co nejblíže jejich přirozenému habitatu.

Safari – nezapomenutelný zážitek

Za zmínku stojí zejména letní safari jízdy, které vám umožní projíždět mezi volně žijícími zvířaty. Tento způsob prohlídky napodobuje autentickou africkou safari a je nezapomenutelným zážitkem. Speciálně upravené vozy vás zavedou do oblasti, kde jsou zvířata volně vypuštěna, což vám dává pocit, že se nacházíte přímo uprostřed africké savany.

Další aktivity a atrakce

Kromě pozorování zvířat nabízí ZOO Dvůr Králové také řadu doplňkových aktivit a atrakcí. Dětské hřiště, vzdělávací programy a interaktivní výstavy jsou navrženy tak, aby si návštěvníci všech věkových kategorií přišli na své. K dispozici je také několik restaurací a občerstvení, kde si můžete odpočinout a nabrat síly na další objevování.

Reklama

Praktické informace

Zoo se nachází ve výšce 301 m n.m. a je snadno dostupná jak autem, tak veřejnou dopravou. Okolní region je rovněž bohatý na historické a přírodní památky, takže návštěva zoo může být skvělou součástí delšího výletu. Nezapomeňte si ověřit provozní dobu a plánované akce na oficiálních webových stránkách, abyste maximálně využili svůj čas strávený v tomto nádherném zařízení.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu