Žibrica

Žibrica, nacházející se v Nitrianském kraji, představuje vynikající cíl pro milovníky přírody a turistiky. S výškou 614 metrů nad mořem se tato hora pyšní titulem nejvyššího vrcholu okresu Nitra. Její svahy a vrcholy jsou součástí CHKO Ponitrie, což zaručuje ochranu místní fauny a flóry, která je pestrá a fascinující.

Reklama

Turistické trasy

Na Žibricu vede několik turistických tras, které jsou oblíbené mezi pěšími turisty i vášnivými horolezci. Nejznámější z nich je červená turistická cesta, která umožňuje krásné vyhlídky a nezapomenutelné zážitky z celé trasy. Navíc zde vede i Naučná stezka Zoborské vrchy, která vás provede nejen krásnou krajinou, ale také nabídne zajímavé informace o historii a ekosystému oblasti.

Nitriansky kraj a Okres Nitra

Nitriansky kraj, kde se Žibrica nachází, je známý nejen svými přírodními krásami, ale také bohatou historií a kulturními památkami. Nedaleko hory se nachází město Nitra, jedno z nejstarších měst na Slovensku, které je plné historických skvostů a kulturních zážitků. Kombinace přírodních a kulturních atrakcí činí z této oblasti ideální destinaci pro různorodé návštěvníky.

CHKO Ponitrie

Žibrica je součástí chráněné krajinné oblasti Ponitrie, která chrání významné přírodní lokality v této části Slovenska. Tato oblast je domovem řady chráněných rostlin a živočichů, což dodává této hoře jedinečný ekologický význam. Při výstupu na Žibricu si můžete vychutnat čistý vzduch, rozmanité rostlinstvo a možná i spatřit některé vzácné živočišné druhy.

Foto: Tomáš Merta, Wikipedia, lic. CC BY-SA 4.0

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu