Zámek Žleby

Zámek Žleby, nacházející se ve Středočeském kraji, konkrétně v okrese Kutná Hora, je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v této oblasti. Při vstupu na nádvoří vás okamžitě vtáhne do své romantické atmosféry, kterou umocňuje nádherná architektura a pečlivě udržované zahrady.

Reklama

Historie zámku

Zámek byl původně středověkým hradem, který prošel několika přestavbami, aby získal svou současnou podobu. V průběhu staletí se stal sídlem mnoha významných šlechtických rodin, které přispěly k jeho bohaté historii a architektonickému rázu. Za zmínku stojí zejména rodina Auerspergů, která zde působila několik generací.

Interiér

Interiér zámku Žleby je stejně impozantní jako jeho vnější vzhled. Návštěvníci mohou obdivovat bohatou výzdobu s množstvím originálních předmětů z různých historických období. Mezi nejzajímavější místnosti patří velká jídelna, lovecký salon a knihovna. Každý pokoj je zařízen tak, aby odrážel luxus a styl doby, ve které byl vytvořen.

Přírodní krásy a obora bílých jelenů

Kromě samotného zámku je zde také nádherná přírodní rezervace, která zahrnuje oboru bílých jelenů. Tato obora je jedinečná nejen v České republice, ale i na evropské úrovni. Bílé jeleny můžete spatřit volně se pohybovat v krásném přírodním prostředí, což je zážitek, který si jistě nenechte ujít.

Praktické informace

Pro návštěvníky jsou k dispozici různé prohlídkové okruhy, které vás provedou jak interiéry zámku, tak i jeho exteriéry. Zámek je otevřen od jara do podzimu a návštěvu si můžete naplánovat podle aktuálních otvíracích hodin. V blízkosti zámku je dostatek parkovacích míst a několik restaurací, kde lze výlet zakončit příjemným obědem.

Reklama

Navštívit zámek Žleby je zážitkem, který spojuje historii, architekturu a přírodu do jednoho nezapomenutelného balíčku. Je to ideální destinace pro rodiny, milovníky historie a všechny, kdo hledají krásné a inspirativní místo k návštěvě.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu