Zámek Zdechovice

Jednou z významných památek obce Zdechovice je bezesporu budova zámku, původně však tvrz z 14. století.

Reklama

Historie a architektura

Zámek Zdechovice, který nalezneme v Pardubickém kraji v okrese Pardubice, má svou bohatou historii. Původně tvrz, vzniklá ve 14. století, byla přestavěna na renesanční zámek v 16. století. Budovu v 18. století významně zrekonstruovali ve stylu baroka, což jí dodalo její současný vzhled.

Stavební prvky a interiéry

Známým rysem je nádherná kaple v jedné z křídel zámku, zdobená freskami a filigránskou klenbou. Pro milovníky historie je zajímavá i původní kamenná věž, která je jedním z mála prvků, jež se dochovaly z původní tvrze. V interiérech návštěvníci najdou místnosti s dobovým nábytkem a dekoracemi, které odrážejí několik stavebních období.

Turistické zajímavosti

Okolí zámku je neméně atraktivní. Zámecký park se vzácnými dřevinami a romantickými zákoutími je ideálním místem na procházku. Nedaleko zámku mohou návštěvníci také prozkoumat části Železných hor, které poskytují nádherné scenérie a turistické trasy různých obtížností.

Praktické informace

Zámek Zdechovice je přístupný veřejnosti a nabízí prohlídky s průvodcem, který poskytne podrobné informace o historii i architektonických prvcích. Přesné časy návštěv a vstupné je dobré zkontrolovat před návštěvou, neboť se mohou měnit dle sezóny. V blízkosti zámku jsou také k dispozici parkovací místa.

Reklama

Tento zámek je skvělým cílem jak pro rodiny s dětmi, tak pro milovníky historie a architektury, kteří si chtějí užít den v krásném prostředí plném zajímavých historických prvků a přírodních krás.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu