Zámek Sychrov

Rozlehlý zámek Sychrov, který se nachází mezi městy Libercem a Turnovem v Libereckém kraji, láká návštěvníky svým romanticky pohádkovým vzhledem a je jedním z nejvýznamnějších příkladů novogotiky v České republice. Tento architektonický skvost se pyšní nejen nádhernými a honosnými interiéry, ale také rozlehlým anglickým parkem, který je jako stvořený pro klidné procházky a odpočinek.

Reklama

Historie a architektura

Zámek Sychrov býval rezidencí rodu Rohanů, který pocházel z Francie. Rohanové zásadně ovlivnili podobu zámku především během 19. století, kdy došlo k rozsáhlé přestavbě v novogotickém stylu. Tato přestavba zámku přinesla jeho současný pohádkový vzhled, který zanechává návštěvníky v úžasu.

Honosné interiéry

Interiéry zámku jsou bohatě zdobené a nabízejí návštěvníkům pohled na největší sbírku francouzského portrétního umění ve střední Evropě. Rohanové byli vášniví sběratelé a jejich kolekce zahrnuje díla z několika staletí, která umocňují atmosféru tohoto výjimečného místa. Při prohlídce zámku můžete obdivovat elegantní salónky, vyřezávané stropy a detailně zdobený nábytek.

Rozlehlý anglický park

K zámku náleží rozlehlý anglický park, který je pečlivě udržovaný a představuje ideální místo pro romantické procházky. Park je vybaven jezírky, sochami a exotickými dřevinami, které poskytují útočiště četným druhům ptactva a malým zvířatům. Návštěvníci si mohou vychutnat klid a krásu tohoto přírodního klenotu, který je otevřen celoročně.

Kulturní akce a využití areálu

Zámek Sychrov není jen klidným místem pro milovníky historie a přírody, ale i centrem kulturního života. V zámeckém areálu se pravidelně pořádají konference, svatby, koncerty a další kulturní akce. Tyto události přitahují návštěvníky z širokého okolí a přidávají zámku dynamiku a život.

Reklama

Kromě toho jsou návštěvníci zváni na pravidelné prohlídky, kde se mohou dozvědět více o historii zámku, jeho architektuře a sbírkách. Prohlídky jsou dostupné v několika jazycích, což zajišťuje, že si krásy zámku může vychutnat opravdu každý.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu