Zámek Suchdol

Zámek Suchdol se nachází v malebné obci Suchdol, přibližně 8 km západně od historického města Kutná Hora ve Středočeském kraji. Tato elegantní stavba je ukrytá v překrásné krajině Českomoravské vrchoviny a nabízí návštěvníkům nejenom kulturní a historický zážitek, ale také nádherný výhled na okolní přírodu.

Reklama

Historie zámku

Historie Zámku Suchdol sahá až do 17. století, kdy byl původně postaven jako renesanční sídlo. V průběhu staletí prošel několika stavebními úpravami, které mu dodaly barokní a neoklasicistní prvky. Původní majitelé, šlechtická rodina, zámek značně zvelebili a obohatili o umělecké sbírky a bohatou knihovnu.

Architektura zámku

Současná podoba zámku je výsledkem několika významných přestaveb. Hlavní fasáda je zdobena bohatými štukaturami a okna jsou osazena zdobenými křídly. V interiéru se nachází monumentální schodiště, které vede do reprezentačních sálů zdobených nástěnnými malbami a bohatým mobiliářem z 18. a 19. století.

Co navštívit v okolí

Obec Suchdol a její okolí nabízejí mnoho dalších zajímavostí. Milovníci historie si určitě nenechají ujít návštěvu Kutné Hory, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Kromě toho se nedaleko zámku nachází několik turistických stezek, vhodných pro pěší turistiku a cykloturistiku.

  • Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře
  • Hrádek a muzeum stříbra
  • Jevíčský les – ideální místo pro rodinné výlety a pikniky

Zajímavosti a aktivity

Návštěvníci Zámku Suchdol mohou během roku prožít různé kulturní akce, jako jsou koncerty, výstavy či divadelní představení. Zámecký park je také oblíbeným místem pro pořádání svateb a rodinných oslav. Pro milovníky zahradní architektury je park okolo zámku skutečnou pastvou pro oči; je zde několik romantických altánů, vodní fontány a pečlivě udržované květinové záhony.

Reklama

Návštěva Zámku Suchdol je nezapomenutelným zážitkem, ať už se jedná o klidnou procházku po parku, ponoření do historie této nádherné stavby nebo účast na některé z mnoha kulturních akcí, které se zde během roku pořádají.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu