Zámek Stekník

Zámek Stekník leží na malebném břehu řeky Ohře, v blízkosti města Žatec, a je jednou ze skvostných kulturních památek České republiky. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka a pečlivě se o něj stará Národní památkový ústav, což je zárukou jeho dobře udržovaného stavu a dostupnosti pro veřejnost.

Reklama

Historie a Architektura

Tato nádherná stavba má bohatou historii sahající až do středověku. Zámek prošel několika přestavbami, což mu dodalo unikátní kombinaci architektonických stylů. Původní gotická tvrz byla v 18. století přestavěna na barokní zámek, který dnes přitahuje návštěvníky svým kouzlem. Zámek je známý svými malebnými výhledy a historickým interiérem plným hodnotných uměleckých děl a nábytkem.

Italská barokní zahrada

Jedním z hlavních lákadel zámku Stekník je jeho italská barokní a terasovitá zahrada. Tato zahrada je navržena v klasickém barokním stylu a nabízí návštěvníkům prostor pro příjemné procházky mezi růžemi a pečlivě tvarovanými keři. Na různých terasách zahrady mohou návštěvníci obdivovat nejen krásné květinové výzdoby, ale také nádherné výhledy na okolní krajinu.

Prohlídky a Akce

Zámek Stekník je otevřen pro veřejnost a návštěvníci mohou využít komentované prohlídky, které odhalí tajemství jeho bohaté historie a architektury. V průběhu roku zde také probíhají různé kulturní akce, včetně koncertů, výstav a tematických prohlídek. Díky tomu je zámek ideálním místem pro rodinný výlet i pro milovníky historie a kultury.

Okolí a Další Zajímavosti

Okolí zámku Stekník nabízí mnoho příležitostí k výletům a dobrodružstvím. Řeka Ohře je oblíbeným místem pro vodáky a rybáře, zatímco nedaleké město Žatec je známé svým bohatým pivovarnickým dědictvím. Kromě toho region nabízí krásné přírodní scenérie, které zve ke krátkým i delším výletům.

Reklama

Přijeďte objevit kouzlo zámku Stekník a užijte si den plný historie, kultury a krásné přírody!

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu