Zámek Ratměřice

V srdci Středočeského kraje, v okrese Benešov, se nachází skvostné místo známé jako Zámek Ratměřice. Tento zámek má dlouhou a bohatou historii, která sahá až do první poloviny 18. století, kdy byl původně postaven v barokním stylu. Během éry významného rodu Chotků došlo k rozsáhlé přestavbě, která dala zámku jeho současnou, elegantní pozdně klasicistní podobu.

Reklama

Zámek Ratměřice a jeho architektonická proměna

Původní barokní stavba byla charakteristická svými bohatými dekoračními prvky a symetrií. Rod Chotků, který zámek vlastnil v 19. století, se rozhodl pro přestavbu do pozdně klasicistního stylu, který se vyznačuje střídmostí, elegancí a důrazem na harmonii. Tato proměna dala zámku nový architektonický výraz a přinesla mu modernější vzhled, který je návštěvníkům znám dodnes.

Impozantní zámecký park

Zámecký park je neocenitelnou součástí celého areálu. Dominují mu dvě majestátní sekvoje, nejvyšší svého druhu v celé České republice, které dosahují obdivuhodné výše a impozantního stáří. Procházet se mezi těmito gigantickými stromy je jedinečný zážitek, který mísí přírodní krásy s historií lidského zásahu.

Co vás v zámeckém parku čeká

Kromě sekvojovců je park bohatý na rozmanitou floru, kde se návštěvníci mohou těšit na:

  • Rozkvetlé květinové záhony
  • Romantické pěšiny
  • Upravené trávníky vhodné pro pikniky
  • Rybníček s vodními ptáky

Park je ideálním místem pro klidnou procházku nebo odpočinkový den v přírodě.

Reklama

Návštěva zámku

Interiér zámku Ratměřice nabízí návštěvníkům autentický pohled do života šlechty v klasicistní éře. Na prohlídce můžete obdivovat bohatě zdobené sály, cenné umělecké předměty a exkluzivní nábytek.

Co určitě nevynechat

Nadchne vás zejména:

  • Velký slavnostní sál
  • Knihovna plná historických svazků
  • Původní jídelna s překrásnými klenbami

Nevynechejte ani návštěvu místních expozic, které detailně představují historii a kulturní dědictví zámku.

Zámek Ratměřice je skutečným klenotem Středočeského kraje, který nabízí nejen bohatou historii a kouzlo starých časů, ale také nádhernou přírodu.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu