Zámek Pyšely

Zámek Pyšely se nachází ve stejnojmenném městečku, které se rozprostírá asi třicet kilometrů od Prahy směrem na jih. Tato barokní památka se může pyšnit bohatou historií a nádhernými zahradami, které každoročně lákají stovky návštěvníků. Zámek je skvostem Středočeského kraje a nachází se v okrese Praha-východ, konkrétně ve Středočeské pahorkatině, tedy ve výšce 376 m n. m.

Reklama

Historie a architektura

Pyšelský zámek byl založen v 17. století a původně sloužil jako lovecký zámeček pro šlechtické rody. Jeho barokní vzhled získal při přestavbách v 18. století, kdy došlo k rozsáhlým úpravám. Původní stavební jádro zůstalo zachováno a stále zde naleznete původní fresky a umělecké prvky, které zdobily interiéry již v době jeho vzniku. Přilehlé hospodářské budovy a park dodávají celému komplexu jedinečnou atmosféru.

Zajímavosti a aktivity

V areálu zámku můžete navštívit několik turistických zajímavostí, včetně reprezentativních sálů, kde se konají různé kulturní akce a výstavy. Zámek je také oblíbeným místem pro svatební obřady díky romantickému prostředí. V zámku fungují průvodci, kteří vás provedou historickými místnostmi a seznámí vás s pestrou minulostí místa.

Park a zahrady

Přilehlý park je ideálním místem pro odpočinek a procházky. Park je udržovaný a skládá se z několika částí, včetně okrasné zahrady s květinovými záhony a několika rybníčky. Milovníci přírody si zde přijdou na své při relaxačních procházkách mezi staletými stromy.

Jak se tam dostat

Zámek Pyšely je snadno dostupný autem i veřejnou dopravou. Odtud se můžete vydat i na další výlety po okolí, které nabízí četné příležitosti k poznávání historických a přírodních památek Středočeského kraje.

Reklama

Navštivte Zámek Pyšely a vychutnejte si jeho jedinečnost a kouzlo spojené s bohatou historií tohoto významného barokního skvostu.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu