Zámek Opočno

Přeneste se do doby, kdy mocná rodina Trčků z Lípy přetvářela gotický hrad ve velkolepý renesanční zámek v 16. století. Tento historický přeměna dala vzniknout Zámku Opočno, jednomu z nejvýznamnějších a nejmohutnějších zámků v České republice. Zámek se pyšní majestátními arkádovými ochozy, které dominují jeho fasádě.

Reklama

Interiéry plné pokladů

Návštěvníci Zámku Opočno budou ohromeni mimořádně hodnotnými interiéry, které jsou domovem řady bohatých sbírek. Zvláštní pozornost si zaslouží obrazárna, která je jednou z nejcenějších v zemi. Mezi skvosty zámku patří také proslulá zbrojnice, která je druhou největší v České republice a obsahuje celou řadu historických zbraní a brnění. Milovníci knih a historie jistě ocení rozsáhlou knihovnu, kde je uchováno mnoho vzácných rukopisů a starých tisků.

Rozsáhlý anglický park

Součástí zámeckého areálu je také rozsáhlý anglický park, kde se návštěvníci mohou procházet mezi vzácnými dřevinami a obdivovat pečlivě upravené zahrady. Park je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci, a to jak pro milovníky přírody, tak i pro rodiny s dětmi. Na své si přijdou i botaničtí nadšenci, kteří zde objeví mnoho neobvyklých rostlin a stromů.

Historické město Opočno

Zámek se nachází ve stejnojmenném městě, které leží jen asi 15 km severozápadně od Rychnova nad Kněžnou v Královéhradeckém kraji. Městečko samotné je plné historických památek a malebných uliček, které přispívají k celkovému kouzlu návštěvy. Zámek Opočno je proto nejen významnou historickou památkou, ale i kulturním centrem s bohatou historií a krásnou okolní přírodou.

Příběh Zámku Opočno je skutečně fascinující a procházka jeho sály a zahradami nabízí nezapomenutelné zážitky pro všechny návštěvníky.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu