Zámek Ohrada

Zámek Ohrada je půvabný lovecký zámeček situovaný poblíž Hluboké nad Vltavou v Jihočeském kraji. Tento architektonický klenot se nachází v okrese České Budějovice a je známý svou nabídkou turistických zajímavostí a památek. Zámeček byl vybudován v barokním stylu a obklopuje jej malebná příroda, která vytváří kouzelnou atmosféru.

Reklama

Historie a architektura

Zámek Ohrada byl postaven v 18. století jako lovecké sídlo pro šlechtu. Jeho stavební plocha je 383 metrů nad mořem, což poskytuje nádherné výhledy na okolní krajinu. Původně sloužil jako základna pro lov zvěře a pořádání honů, což dokládá jeho interiér bohatě zdobený loveckými trofejemi a výjevy.

Expozice a atrakce

Návštěvníci mohou prozkoumat rozsáhlou sbírku loveckých trofejí, historických zbraní a nástrojů používaných při lovu. Zámek také hostí stálé expozice zaměřené na myslivost a lesní hospodářství.

Hlavní atrakce zahrnují:

  • Výstava loveckých trofejí
  • Historické zbraně a nástroje
  • Interaktivní výstavy o lesnictví
  • Prohlídky zámeckých komnat

Kulturní akce a programy

Zámek Ohrada je také dějištěm řady kulturních akcí, jako jsou slavnosti, koncerty a výstavy. Během letních měsíců jsou v zámeckém parku pořádány různé venkovní akce, které přitahují návštěvníky z širokého okolí.

Reklama

Rodinné aktivity

Zámek Ohrada nabízí programy zaměřené na rodiny s dětmi. Děti si mohou vyzkoušet interaktivní hry a soutěže zaměřené na lesní život a přírodu. Zámecký park je ideálním místem pro pikniky a dětské hry.

Zámek Ohrada představuje ideální místo pro milovníky historie, přírody a myslivosti. Každá návštěva tohoto malebného místa nabízí jedinečný pohled do doby, kdy byl lov součástí šlechtického života.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu