Zámek Moravský Krumlov

Zámek Moravský Krumlov ze 17. století vznikl přestavbou hradního objektu z poloviny 13. století. Je obklopen anglickým parkem a je stále nepřehlédnutelnou dominantou města.

Reklama

Historický vývoj a architektura

Moravský Krumlov se může pochlubit bohatou historií, která sahá až do středověku. Původně zde stál hrad založený v polovině 13. století, který byl v 17. století přestavěn na renesanční a barokní zámek. Tato přestavba probíhala za vlády pánů z Lipé a jejich nástupců, kdy byl celkový vzhled zámku značně pozměněn. Zachovány byly však některé původní gotické prvky, které dodávají zámku jedinečný charakter.

Okolí zámku

Anglický park, jenž obklopuje zámek, je dalším výrazným prvkem tohoto místa. Jeho rozlehlé travnaté plochy, starobylé stromy a romantická zákoutí nabízejí návštěvníkům ideální místo pro odpočinek a procházky. Park je navíc domovem mnoha druhů flory, které přidávají na jeho půvabu během různých ročních období.

Zajímavé turistické cíle v okolí

Region, kde se zámek nachází, je známý pro svůj bohatý kulturní a přírodní potenciál. V blízkosti můžete nalézt další památky jako jsou:

  • Kostel sv. Bartoloměje – goticko-renesanční stavba s barokními prvky, jež dominuje městskému náměstí.
  • Křížová cesta – poutní stezka vedoucí do okolní krajiny s kapličkami, která nabízí nádherné výhledy na Moravský Krumlov a jeho okolí.
  • Muzeum Krumlovska – expozice mapující historii a kulturní dědictví celého regionu.

Praktické informace

Zámek Moravský Krumlov je přístupný veřejnosti a pravidelně se zde pořádají různé kulturní akce, výstavy a koncerty. Pro návštěvníky je zde také možnost komentovaných prohlídek, které vás detailně provedou historií a architekturou zámku. Parkování je k dispozici poblíž zámku a město je dobře dostupné jak autem, tak i veřejnou dopravou.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu