Zámek Měcholupy

Zámek Měcholupy se nachází na břehu řeky Blšanky ve stejnojmenné obci v okrese Louny. Od roku 1958 je chráněn jako Kulturní památka České republiky.

Reklama

Architektonické skvosty

Mecholupský zámek je významným reprezentantem barokní architektury. Byl postaven na přelomu 17. a 18. století na místě původní středověké tvrze. Budova zámku se pyšní krásnými fasádami s jemnými štukovými výzdobami a výraznými arkýři. Interiéry dodnes zachovávají autentický historický ráz, což návštěvníkům nabízí výjimečný pohled do minulých století.

Historie zámku

Zámek prošel rukama několika významných šlechtických rodů. Jedním z prvních vlastníků byli páni z Kolovrat, kteří výrazně přispěli k jeho současné podobě. Během 19. století se zámek dostal do vlastnictví rodu Schwarzenbergů, kteří zde provedli některé stavební úpravy v duchu dobového klasicismu. Po druhé světové válce byl majetek znárodněn a zámek využívaly různé státní instituce.

Moderní využití a přístupnost

Dnes je zámek Měcholupy přístupný veřejnosti a nabízí rozsáhlé prohlídky, které návštěvníkům představí nejen architektonické skvosty, ale také bohatou historii objektu. Kromě klasických prohlídek jsou zde pořádány kulturní akce jako divadelní představení, koncerty a výstavy, které podtrhují kulturní význam tohoto místa.

Krásný park a okolí

Zámek je obklopen rozlehlým parkem s množstvím vzácných dřevin a květinových záhonů. Park je ideálním místem pro procházky a relaxaci. Veřejně přístupné jsou také zdejší historické stavby jako skleníky a oranžérie, které dotvářejí romantickou atmosféru zámku.

Reklama

Jak se sem dostat

Zámek Měcholupy je snadno dostupný autem z hlavních měst Ústeckého kraje, například z Loun nebo z Mostu. K dispozici je také dobré spojení veřejnou dopravou. Návštěva tohoto místa je tedy skvělým nápadem pro jednodenní výlet.

Návštěva zámku Měcholupy je neopakovatelným zážitkem, který zaujme jak milovníky historie, tak příležitostné turisty. Luce a krása architektury a historického prostředí zanechá nezapomenutelné dojmy. Navštivte tuto perlu Ústeckého kraje a nechejte se unést krásou a historií.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu