Zámek Mcely

Zámek Mcely kdysi býval barokním loveckým zámečkem, dnes slouží jako luxusní hotel v malebné krajině Středočeského kraje, konkrétně v okrese Nymburk. Tento skvost láká návštěvníky nejen svým historickým šarmem, ale i moderními vymoženostmi a romantickým prostředím.

Reklama

Historie a architektura

Zámek Mcely vznikl v 17. století jako barokní lovecký zámeček. Původní stavba prošla mnoha změnami a renovacemi, které ji transformovaly do podoby honosného sídla. Protože zámek sloužil jako panství různým šlechtickým rodům, architektonický styl nese stopy různých období – od barokních detailů až po prvky klasicismu.

Zajímavosti a atrakce v okolí

Mcely se nachází v oblasti bohaté na přírodní krásy. Milovníci turistiky mohou navštívit nedaleký Polabský les a přírodní rezervaci Velký Blaník. Další atrakcí je malebná obec Loučeň známá svým zámkem a labyrintáriem.

Moderní využití

Dnes zámek Mcely funguje jako luxusní hotel, který nabízí návštěvníkům nejen ubytování v noblesních apartmánech, ale také špičkový wellness. Hosté mohou relaxovat ve spa, využít venkovní bazén nebo si dopřát masáže. Restaurace Piano Nobile, která je součástí zámku, je známá pro svou vynikající kuchyni a nezapomenutelný gastronomický zážitek.

Pro rodiny a děti

Hotel je velmi vstřícný k rodinám s dětmi. Děti si mohou užít různé zábavné aktivity, jako jsou školníka Jana dílničky nebo pobyty v herně. Na území zámeckého parku se nachází i ekologické naučné stezky, které nabízí zábavné vzdělání o přírodě a ekologii.

Reklama

Pořádání akcí

Zámek Mcely je také oblíbeným místem pro pořádání svateb, firemních akcí a různých společenských událostí. Prostorné sály a historické interiéry vytvářejí dokonale romantickou atmosféru pro každou významnou událost.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu