Zámek Malá Hluboká

Zámek Malá Hluboká, oficiálně známý jako zámek Český Rudolec, je půvabnou historickou stavbou nacházející se v malebném přírodním parku Česká Kanada v Jihočeském kraji. Tato malebná oblast je známá svou nezničenou přírodou a bohatou historií. Zámek stojí ve stejnojmenné obci blízko města Dačice.

Reklama

Z historie zámku

Zámek Český Rudolec pochází z 16. století a byl původně postaven v renesančním stylu. Díky své architektonické podobnosti s jihočeským zámkem Hluboká nad Vltavou získal přezdívku “Malá Hluboká”. V průběhu staletí prošel několika rekonstrukcemi a úpravami, z nichž nejvýznamnější proběhla v 19. století, kdy byly přidány prvky novogotiky, které dnes výrazně definují jeho vzhled.

Co nabízí zámek dnes

Dnes zámek představuje atraktivní turistickou destinaci, kde návštěvníci mohou obdivovat nejen jeho venkovní architekturu, ale také nádherné interiéry. Mezi nejzajímavější místnosti patří historické sály a kaple, které jsou bohatě zdobeny a svědčí o bohaté minulosti tohoto místa. Za návštěvu také stojí rozsáhlý park kolem zámku, který nabízí příjemné procházky mezi starými stromy a pečlivě udržovanými záhony.

Turistické zajímavosti v okolí

Přírodní park Česká Kanada, ve kterém se zámek nachází, je oblíbeným cílem turistů díky svým malebným krajinám, hustým lesům a čistým rybníkům. Nedaleko se rovněž nachází město Dačice, známé jako místo, kde byla vyrobena první kostka cukru na světě. Turisté mohou také navštívit nedaleký hrad Landštejn nebo si užít cyklostezky a turistické trasy vedoucí okouzlující krajinou.

Cesta do zámku Malá Hluboká

Zámek je dostupný jak autem, tak i veřejnou dopravou. Autem se snadno dostanete po silnici z Jindřichova Hradce nebo Dačic, kde můžete zaparkovat na přilehlém parkovišti. Pro ty, kteří dávají přednost veřejné dopravě, nabízí blízké město Dačice dobré spojení vlakem i autobusem. Odtud je možné pokračovat pěšky nebo místním autobusem přímo k zámku.

Reklama

Jestliže plánujete návštěvu tohoto kouzelného místa, doporučujeme si předem ověřit otevírací dobu a případné prohlídky, které mohou být sezónní nebo ovlivněny kulturními akcemi pořádanými v areálu zámku.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu