Zámek Lnáře

Zámek Lnáře, nacházející se v malebném Jihočeském kraji, v okrese Strakonice, je skutečnou perličkou mezi českými památkami. Jeho historie sahá až do konce 17. století, kdy jej nechal vystavět hrabě Alex Ferdinand Vratislav z Mitrovic. Tento nádherný zámek byl původně vybudován v barokním stylu, avšak později Černínové, další významní majitelé, přeměnili zámek na renesanční skvost.

Reklama

Černínové, kteří zámek vlastnili po jeho dostavbě, se řadili k nejbohatším a nejúspěšnějším šlechtickým rodům s katolickou vírou v Čechách. V době svého vzniku se zámek stal významným centrem tohoto vlivného rodu. Význam Zámku Lnáře byl nejen v jeho architektonické kráse, ale také v jeho roli v kulturním a společenském životě tehdejších Čech.

Architektonické zajímavosti

Zámek Lnáře je charakteristický svou renesanční architekturou, která se projevuje v elegantní fasádě, prostorných nádvořích a složitých detaily na oknech a dveřích. Interiér zámku obsahuje řadu cenných uměleckých děl, fresky a nádherný nábytek, které svědčí o bohatém dědictví Černínů.

Okolí a příroda

Zámek Lnáře se nachází v obci Lnáře, jež je součástí Středočeské pahorkatiny. Tuto krajinu charakterizuje jemně zvlněná terénní konfigurace s malebnými pohledy na okolní lesy a pole. Zámek stojí v nadmořské výšce 467 metrů, což návštěvníkům poskytuje krásné výhledy na okolní krajinu.

Návštěvnické informace

Zámek Lnáře je oblíbeným cílem turistů pro svou bohatou historii, jedinečnou architekturu i krásné okolí. Navíc se v jeho areálu často konají kulturní akce, koncerty a výstavy, které ještě více zpestřují návštěvu. Procházky po upravených zahradách okolo zámku jsou pro mnohé opravdovým zážitkem.

Reklama

Pokud plánujete svou návštěvu, doporučujeme si předem ověřit otevírací dobu a případně se informovat o probíhajících akcích, abyste si mohli naplánovat svůj výlet tak, aby byl co nejpříjemnější a nejzajímavější.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu