Zámek Liblín

Zámek Liblín se nachází v centru obce Liblín v okrese Rokycany. Obec je velmi dobře známa vodákům, kteří plují po řece Berounce, neboť zde již mnoho let funguje vyhlášený vodácký kemp. Barokní zámek s klasicistní úpravou je v současnosti veřejnosti nepřístupný a slouží jako Domov sociálních služeb (ústav sociální péče).

Reklama

Historie a architektura zámku

Barokní zámek Liblín byl postaven v 18. století a v polovině 19. století prošel klasicistními úpravami. Ve své historii zámek sloužil různým účelům, ale dnes je přeměněn na zařízení poskytující sociální služby. Díky své bohaté historii je zámek památkově chráněný. Jeho impozantní fasáda a historická hodnota přitahují pozornost nejen odborníků na architekturu, ale i turistů, přestože není přístupný běžným návštěvníkům.

Okolí a rekreační možnosti

Obec Liblín nabízí mnoho zajímavostí a aktivit, zejména pro milovníky vodních sportů. Vodácký kemp v Liblíně je oblíbeným místem zastávky pro vodáky na Berounce. Okolní Plzeňská pahorkatina poskytuje nádherné přírodní scenerie a možnosti turistických výletů. Milovníci historie a architektury se mohou těšit na objevování dalších historických objektů v regionu.

Další zajímavosti v okolí

Liblín se nachází v Plzeňském kraji, který nabízí řadu kulturních a přírodních památek. V okrese Rokycany lze navštívit například starobylé hrady a malebné zámky. Plzeňský kraj je známý také pro své pivovary a bohatou pivovarskou tradici. Nadšenci do cyklistiky si mohou užít mnoho cyklostezek procházejících malebnou krajinou.

Tipy pro návštěvníky

  • Navštivte vodácký kemp v Liblíně, který nabízí skvělé zázemí pro odpočinek a další aktivity na vodě.
  • Vydejte se na pěší túru po Plzeňské pahorkatině a obdivujte krásy místní přírody.
  • Objevte další památky v okolí, jako jsou hrady a zámky v Plzeňském kraji.

Reklama
Reklama
Reklama
Zavřít reklamu