Zámek Lednice

Pohádkově krásný novogotický zámek Lednice, vrcholné dílo romantické architektury na našem území, patří k nejcennějším a nejnavštěvovanějším památkovým objektům v České republice. Bývalé letní sídlo rodu Lichtenštejnů se nachází na pravém břehu řeky Dyje, ve stejnojmenné obci na Břeclavsku v Jihomoravském kraji, přibližně 12 km východně od Mikulova.

Reklama

Zámek Lednice a jeho okouzlující okolí

Za návštěvu stojí nejen samotný zámek, ale i jeho unikátní okolí. Zámek Lednice je součástí rozlehlého krajinářského celku Lednicko-valtického areálu, který byl v roce 1996 prohlášen za památku UNESCO. Najdete zde Palmový skleník, nádhernou francouzskou zahradu a rozlehlý park. Celý areál nabízí kilometry pěších tras a stezek, kde můžete obdivovat nejen historické stavby a sochy, ale také jedinečnou flóru a faunu.

Historie a architektura

Zámek Lednice má bohatou historii, sahající až do 13. století, kdy zde stála tvrz. Současnou novogotickou podobu získal zámek během přestavby v 19. století. Architektonické prvky jako jsou štíhlé věže, ozdobné štíty a bohatě zdobené interiéry vás okamžitě přenesou do minulosti. Jeho interiéry jsou skutečným ztělesněním luxusu a elegance, s množstvím dřevěných vyřezávaných dekorací, freskami a nástropními malbami.

Reklama

Prohlídky a turistické atrakce

Zámek nabízí několik prohlídkových tras, které vás provedou nádherně vyzdobenými místnostmi, jako je Velká sala terrena nebo Rytířský sál. Můžete také navštívit zámecké divadlo, které má kapacitu až 250 míst a dodnes se zde pořádají různé kulturní akce. Neméně fascinující je i Palmový skleník, kde můžete obdivovat exotické rostliny z celého světa.

Tipy pro návštěvníky

Navštěvu zámku je vhodné naplánovat na celé dopoledne nebo odpoledne, neboť areál nabízí opravdu mnoho ke zhlédnutí. Nejlepší období pro návštěvu je jaro a léto, kdy zahrady a park kolem zámku kvetou a poskytují nádherné scenerie. Půjčte si kola, abyste mohli prozkoumat celý Lednicko-valtický areál pohodlnějším způsobem.

Reklama

Silná atmosféra minulosti, okouzlující architektura a záplava zeleně činí ze zámku Lednice skutečnou perlu mezi českými památkami.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu