Zámek Krásný Dvůr

Zámek Krásný Dvůr je významnou barokní památkou, která se nachází nedaleko Podbořan v Ústeckém kraji, v okrese Louny. Tento majestátní zámek, spolu s rozsáhlým parkem, poskytuje návštěvníkům jedinečnou příležitost k prozkoumání nejen historické architektury, ale i krásy přírody. Park, o rozloze 96 hektarů, vznikl na konci 18. století a je plný vzácných dřevin a romantických zákoutí.

Reklama

Historie a architektura zámku

Zámek Krásný Dvůr byl postaven na základech původní tvrze z 14. století. Ve svých začátcích sloužil jako sídlo šlechtického rodu Černínů z Chudenic, kteří se významně zasloužili o jeho barokní přestavbu. Stavební práce započaly na konci 17. století a vedl je slavný architekt Francesco Ceresola. Interiéry zámku se pyšní bohatou výzdobou, včetně nádherných fresaků a originálního mobiliáře.

Park a zahrady

Anglický park, který obklopuje zámek, je pravým rájem pro milovníky přírody. Park byl upravován koncem 18. století podle návrhu architekta Jana Rudolfa Černína. V parku naleznete nejen majestátní stromy a kvetoucí keře, ale také malé jezírko, romantický chrámek a několik altánů. Park je dokonalým místem pro klidné procházky nebo pikniky s rodinou.

Turistické zajímavosti v okolí

Kromě samotného zámku a parku můžete v okolí navštívit řadu dalších atrakcí. Nedaleko se nachází město Louny, které je známé svým historickým centrem a krásnou gotickou architekturou. Nebo si můžete udělat výlet do blízkého města Žatec, slavného svou tradicí pěstování chmele a populárním Chmelařským muzeem.

Praktické informace pro návštěvníky

Zámek je otevřený pro veřejnost a nabízí různé prohlídkové trasy, včetně speciálních exkurzí zaměřených na historii rodu Černínů nebo architekturu parku. Areál je přístupný celoročně, ale nejlepší čas pro návštěvu parku je především na jaře a v létě, kdy je vegetace v plném rozkvětu. Pro rodiny je k dispozici i dětský koutek a občerstvení lze zakoupit v místní kavárně.

Reklama

Navštivte zámek Krásný Dvůr a objevte kouzlo tohoto skvostu Ústeckého kraje. Ponořte se do barokní historie a užijte si klid a krásu rozsáhlého parku.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu