Zámek Kácov

Barokní zámek Kácov se majestátně vypíná nad řekou Sázavou v jižní části města Kácov, ležícího v malebném Středočeském kraji. Tento historický skvost byl vybudován na mírném návrší a tvoří dominantní rys místní krajiny, která je součástí Středočeské pahorkatiny.

Reklama

Historie zámku

Zámek Kácov byl původně postaven jako renesanční sídlo, avšak v 17. století prošel významnou barokní přestavbou, která mu dodala jeho dnešní vzhled. V minulosti sloužil jako sídlo různých šlechtických rodů, které zde postupně přidávaly své vlastní architektonické detaily a vylepšení.

Architektura

Kácovský zámek je typickým představitelem barokní architektury. Nápadné jsou především krásné střešní štíty a zdobné fasády, které zámku dodávají majestátní vzhled. Interiéry pak ukrývají bohatě zdobené sály a komnaty, kde si návštěvníci mohou prohlédnout nástěnné malby a historický nábytek pocházející z různých období.

Turistické zajímavosti

Zámek Kácov nabízí rozmanité možnosti pro turisty. Návštěvníci mohou:

  • Užít si prohlídky s výkladem, které jim odhalí tajemství zámku a jeho historie.
  • Navštívit místní expozice věnované baroknímu umění a životu šlechty.
  • Procházet se po krásně udržovaných zahradách a parku, které obklopují zámek.

Okolí a aktivity

Okolí zámku je ideální pro různorodé outdoorové aktivity. Blízkost řeky Sázavy nabízí možnosti vodních sportů, rybaření a klidných procházek podél břehů. Kácov je také výchozím bodem pro cykloturistiku a pěší túry po Středočeské pahorkatině. Zámek je tak ideální zastávkou pro všechny milovníky historie a přírody.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu