Zámek Hrádek u Nechanic

Zámek Hrádek u Nechanic je jednou z perel české architektury a jedním z nejkrásnějších zámků v Královéhradeckém kraji. Tento majestátní zámek, který sloužil jako letní sídlo rodu Harrachů, se hrdě tyčí na mírné vyvýšenině asi 12 km západně od Hradce Králové. Jeho výjimečnost spočívá v tom, že byl vybudován v první polovině 19. století, což z něj činí nejmladší novogotickou stavbu tohoto typu v České republice.

Reklama

Architektura zámku

Zámek Hrádek u Nechanic je skvostným příkladem tudorovské novogotiky, stylu, který je charakterizován ozdobnými fasádami, věžičkami a arkýři. Tento styl je u nás vzácný a zámek Hrádek u Nechanic je spolu s Hlubokou nad Vltavou jedním z nejvýznamnějších a nejlépe zachovaných příkladů této architektury v ČR. Interiéry zámku jsou bohatě zdobené malbami, dřevěnými obklady a původním mobiliářem, což návštěvníky dokáže vrátit zpět do doby šlechtického života.

Interiéry a expozice

Při prohlídce zámku si můžete vychutnat nádherně zdobené salóny, reprezentační místnosti, knihovnu a jídelnu. Zajímavostí zámku je jeho rozsáhlá sbírka lovectví a myslivosti, což svědčí o zálibách šlechtického rodu Harrachů. Průvodci vás seznámí nejen s historií zámku, ale i s každodenním životem jeho obyvatel.

Anglický park a golfové hřiště

Okolí zámku je neméně působivé, neboť je obklopeno malebným anglickým parkem, který je ideální pro relaxaci. Park je designován tak, aby působil přirozeně a poskytoval krásná zákoutí s výhledy na samotný zámek. Zámek Hrádek u Nechanic je také známý svým golfovým hřištěm, které je jedním z nejstarších v České republice a nabízí jedinečný zážitek z hraní golfu přímo v historickém prostředí.

Aktivity pro návštěvníky

Kromě prohlídek interiérů a procházek parkem se na zámku pravidelně konají kulturní a společenské akce, jako jsou koncerty, divadelní představení, a sezónní výstavy. Díky tomu je zámek nejen historickou, ale i kulturní destinací, kterou mohou navštívit milovníci historie i umění.

Reklama

Zámek Hrádek u Nechanic je skvostem Královéhradeckého kraje, který stojí za návštěvu nejen pro své architektonické krásy, ale i pro bohatý kulturní program a nádherné okolí.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu