Zámek Brandýs nad Labem

Zámek Brandýs nad Labem, přestavěný ze staré středověké tvrze, je nepochybnou dominantou tohoto města, které se nachází v krásném Středočeském kraji. Jedná se o skutečně historický skvost, který pojí příběhy a události mnoha staletí. Dnes je chráněn jako Národní kulturní památka České republiky a je s radostí otevřen všem návštěvníkům.

Reklama

Historie Zámku

Historie Zámku Brandýs nad Labem sahá až do 14. století, kdy zde stála původní tvrz. V roce 1547 byl zámek přestavěn císařem Ferdinandem I. na renesanční sídlo. V pozdějších letech, zejména pak v době baroka, doznal zámek další úpravy, které mu dodaly jeho současný barokní vzhled.

Památné prvky a architektura

Zámek se pyšní mnoha památnými prvky, jako jsou nádherné fresky, které zdobí stěny a stropy interiérů, či renesanční a barokní štuky. Na nádvoří je rovněž možné obdivovat renesanční arkády, které jsou typickým prvkem z doby přestavby zámku.

Expozice a aktivity

V interiérech zámku jsou dnes k vidění bohaté expozice věnované historii zámku a jeho okolí. Můžete zde například spatřit vzácné dobové nástěnné malby či uvidět unikátní středověkou zbrojnici. Prohlídky jsou vedeny s průvodcem, který poutavě vypráví o pohnuté historii zámku i jeho slavných obyvatelích.

Kulturní akce a festivaly

Zámek Brandýs nad Labem je také místem mnoha kulturních akcí a festivalů, které se zde pravidelně pořádají. Můžete se těšit na divadelní představení, koncerty či historické rekonstrukce, které vás přenesou zpět do dob minulých. Atmosféru místa doplňuje příjemný zámecký park, jenž je ideální pro poklidné procházky či rodinné výlety.

Reklama

Dostupnost a zázemí

Je snadno dostupný nejen pro místní obyvatele, ale i pro turisty z blízké Prahy. Skvělé dopravní spojení, ať už autem či veřejnou dopravou, usnadňuje návštěvu této impozantní památky. V blízkosti zámku najdete různé restaurace, kavárny a obchody, což přispívá k celkově příjemnému zážitku.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu