Zámecký pivovar Chyše

V těsné blízkosti novogotického zámku v Chyších, postaveného na místě původní středověké tvrze, založil roku 1580 Ferdinand Ronšpergár z Ronšperka a Držkovic panský pivovar.

Reklama

Historie Zámeckého pivovaru Chyše

Pivovar, založený v roce 1580, je neoddělitelnou součástí zámeckého areálu a spoluvytváří jeho historickou a kulturní atmosféru. Původně byl pivovar určen k zásobování nejen zámku, ale i širšího okolí kvalitním pivem. Jeho historie je úzce spjata s rodem Ronšpergárů, kteří vybudovali nejen pivovar, ale i novogotický zámek, který je dominantou Chyší.

Architektura a Umístění

Pivovar je situován v malebné krajině Karlovarského kraje, konkrétně v okrese Karlovy Vary. Budova pivovaru je krásným příkladem historické architektury, která se harmonicky prolíná s novogotickými prvky zámečku. Pokud máte možnost, určitě si nenechte ujít prohlídku zámeckého parku a přilehlého rybníku, které celý areál jen umocňují svou krásou.

Turistické zajímavosti

Návštěvníci mohou kromě ochutnávky pivních specialit také navštívit pivovarské muzeum, kde se seznámí s historií výroby piva a tradičními postupy pivovarského řemesla. Město Chyše nabízí i další turistické zajímavosti, včetně malebných procházek po okolí a možnosti návštěvy blízkých přírodních rezervací.

Zámecký pivovar Chyše dnes

Dnes je pivovar modernizován, přesto si zachovává své historické kouzlo. Výroba piva probíhá tradičními postupy, které jsou však doplněny o moderní technologie, což zaručuje nejvyšší kvalitu výsledného produktu. Pivovar je známý svou pestrou nabídkou pivních druhů, které uspokojí i ty nejnáročnější pivní gurmány.

Reklama

Gastronomické zážitky

Součástí pivovaru je i stylová pivovarská restaurace, kde můžete ochutnat místní speciality připravené s využitím lokálních surovin. Je to ideální místo pro pořádání rodinných oslav, firemních akcí nebo jen příjemné posezení s přáteli u skvělého piva.

Návštěvou Zámeckého pivovaru v Chyších získáte nejen gastronomický zážitek, ale také možnost ponořit se do historie jednoho z nejstarších pivovarů v regionu, obklopeni krásou novogotického zámku a idylické přírody Karlovarského kraje.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu