Westernové městečko Boskovice

Jedno z nejnavštěvovanějších míst jižní Moravy je kupodivu naprosto unikátní stavba, která s jižní Moravou nemá téměř nic společného. Nedaleko Boskovic vyrostlo v opuštěném pískovcovém lomu westernové městečko s typickou atmosférou, jakou kdysi zažívali obyvatelé tzv. Divokého západu na americkém kontinentě.

Reklama

Atmosféra Divokého západu

Po vstupu do westernového městečka Boskovice se návštěvníci ocitnou v jiném světě. Dřevěné budovy, saloony, kovbojové a indiáni vytvářejí autentickou atmosféru amerického Divokého západu. Na chvíli se můžete cítit jako ve scénáři z oblíbených westernových filmů. Tato destinace je ideální pro rodiny s dětmi, milovníky historie a všechny, kteří chtějí zažít dobrodružství.

Hlavní atrakce a program

Městečko nabízí různé atrakce pro návštěvníky všech věkových kategorií:

  • Divadelní představení – Každý den se zde konají živá vystoupení, která zahrnují westernová show, souboje a kostýmované přehlídky.
  • Jízda na koni – Pro ty, kteří chtějí zažít jízdu na pravém americkém mustangovi.
  • Střelba z luku a střelné zbraně – Vyzkoušejte si své dovednosti na střelnici nebo v lukostřelnici.
  • Řemeslné dílny – V dílnách si můžete vyrobit vlastní suvenýry, například kožené pásky či perlové náramky.

Praktické informace

Westernové městečko Boskovice se nachází v Jihomoravském kraji, konkrétně v okrese Blansko. Vstupné je cenově dostupné a pro rodiny s dětmi jsou připraveny speciální balíčky. Parkování je zajištěno přímo u areálu a je dostatečně kapacitní i během vrcholné turistické sezóny.

Otevírací doba a dostupnost

Městečko je otevřeno od jara do podzimu, přičemž v letních měsících je provoz nejintenzivnější. Doporučuje se rezervovat si vstupenky předem, zvláště pokud plánujete návštěvu během víkendu nebo prázdnin.

Reklama

Gastronomie a ubytování

V areálu naleznete několik tematických restaurací a barů, kde si můžete pochutnat na typických amerických specialitách, jako jsou barbecue žebra, burgery a steaky. Pro ty, kteří chtějí strávit v městečku více času, je možnost ubytování v autentických dřevěných srubech, které dokonale ladí s celou atmosférou tohoto místa.

Akce a speciální události

Během roku se v městečku koná řada speciálních akcí, jako jsou westernové festivaly, noční show či tematické dny, kdy se zde konají různé soutěže a workshopy pro celou rodinu.

Navštívením westernového městečka Boskovice se vydáte na cestu časem a prožijete nezapomenutelné chvíle plné dobrodružství a zábavy. Tento jedinečný zážitek vás přenese přímo do srdce Divokého západu, aniž byste museli opustit malebnou jižní Moravu.

Reklama
Reklama
Reklama
Zavřít reklamu